21 Niedziela Zwykła – 27. VIII. 2023 r.

1. O godzinie 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  2. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Niedziela – wspomnienie św. Moniki.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Augustyna, Biskupa i Doktora Kościoła.
  • Wtorek – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – pierwszy miesiąca. Rano Msza Święta wynagradzająca Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Litania do Serca Jezusa po Mszy porannej i wieczornej. Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego w poniedziałek, 4 września,     o godzinie 8. 00.
  • Sobota – pierwsza miesiąca. Msza Święta wynagradzająca zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi i nabożeństwo rano o godzinie 7. 00. Od godziny 9. 00 odwiedziny chorych z Panem Jezusem.
  • Niedziela – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Zmianka Tajemnic Różańca po rannej Mszy Świętej.
  1. Za tydzień w niedzielę będziemy przeżywać o godzinie 11. 00 Parafialną Uroczystość Dożynkową. Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą gospodarze Irena Witek i Andrzej Raźny z Dziekanowic. Wszyscy postarajmy się uczestniczyć w święcie dziękczynienia. Naszą gorącą modlitwą podziękujmy Panu Bogu za tegoroczne plony i ochronę od kataklizmów, klęsk i żywiołów.
  2. Ofiary z ubiegłej, trzeciej niedzieli miesiąca, na cele remontowe w naszej parafii wyniosły: 4545, 56 zł. i 1 Euro. Wszystkim ofiarodawcom składamy serdeczne Bóg zapłać.
  3. Zbliża się Nowy Rok Szkolny. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednani Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą.
  4. Od 1 września kancelaria będzie otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  5. Od jutra można zamawiać msze Święte na Rok 2024.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.