PONIEDZIAŁEK WIELKANOCNY 01. IV. 2024 r.

1. Dzisiaj o godz. 16. 45 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 17. 00 Msza Święta.
  2. Składka dzisiejsza przeznaczona jest na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.
  3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – rocznica śmierci św. Jana Pawła II. Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej o godz. 7. 00.
  • Środa – O godz. 17. 30 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Msza Święta o godz. 18. 00.
  • Czwartek – pierwszy miesiąca. O godz. 17. 30 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego połączona z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne za przyczyną Św. Jana Pawła II. Msza Święta o godz. 18. 00.
  • Piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy po Mszy Świętej o godz. 7. 00. O godz. 17. 30 Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego. O godz. 18. 00 Msza Święta.

Z racji uroczystego charakteru Oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi i Nowenna przed Świętem Miłosierdzia Bożego po Mszy o godz. 7. 00. Od godz. 9. 00 odwiedziny chorych z panem Jezusem.
  • Niedziela Miłosierdzia Bożego – pierwsza miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 zmianka tajemnic różańcowych. Rozpoczęcie 80. Tygodnia Miłosierdzia.
  1. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  2. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi” – nowy numer.