CZWARTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 21. IV. 2024 r.

1. Dzisiejsza niedziela to Światowy Dzień Modlitw o Powołania. Rozpoczynają się kwartalne dni modlitw o powołania do służby w Kościele. Trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory. Po nich Msza Święta. Po Mszy Świętej spotkanie Rady Parafialnej.
  3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – wspomnienie św. Anzelma, Biskupa i Doktora Kościoła
  • Wtorek – Uroczystość św. Wojciecha, Biskupa i Męczennika, głównego Patrona Polski.
  • Środa – Msza Święta o godz. 18. 00 i po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto św. Marka Ewangelisty.
  • Piątek – O godz. 18. 00 Msza Święta i po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela Dobrego Pasterza – wspomnienie św. Piotra Chanela, Prezbitera i Męczennika; św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, Prezbitera oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.
  1. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  2. Spotkanie kandydatów na ministranta – poniedziałek, godz. 16. 15.
  3. Próba dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią – poniedziałek o godz. 17. 30.
  4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII – wtorek o godz. 18. 00.
  5. Spotkanie ministrantów – wtorek o godz. 18. 45.
  6. Spotkanie ministrantów na stopień CHORALISTY – środa o godz. 16. 00.
  7. Spotkanie scholii – sobota o godz. 16. 00.
  8. W dniach 15 – 19 lipca jest planowana pielgrzymka z naszej parafii do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Troków, Wilna i Kowna. Koszt 2020 złotych. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie pierwsza rata – 500 złotych. Druga rata (760 zł.) – do 15 maja, trzecia (760 zł.) – do 15 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  9. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
  10. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi” – nowy numer.
  11. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Władysława Miśtala z Krakowa. Pomódlmy się teraz za niego: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie.