DRUGA NIEDZIELA WIELKANOCNA 07. IV. 2024 r.

NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA BOŻEGO

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 zmianka tajemnic różańcowych. Rozpoczęcie 80. Tygodnia Miłosierdzia..
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory. Po nich Msza Święta.
  3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Uroczystość Zwiastowania Pańskiego przeżywany jako Dzień Świętości Życia. Msze Święte o godz. 7. 00, 9. 00 i 18. 00. Podczas Mszy Świętej wieczornej złożenie Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego.
  • Środa – Msza Święta o godz. 18. 00 i po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – O godz. 18. 00 Msza Święta i po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela Biblijna – rozpoczyna się Tydzień Biblijny oraz kolejna Narodowe czytanie Pisma Świętego. W tym roku to Dzieje Apostolskie.
  1. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  2. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas VII – wtorek o godz. 16. 00.
  3. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klasy VIII – wtorek o godz. 18. 15.
  4. Spotkanie ministrantów na stopień CHORALISTY – środa o godz. 16. 00.
  5. Spotkanie scholi – sobota o godz. 16. 00.
  6. W dniach 15 – 19 lipca jest planowana pielgrzymka z naszej parafii do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Troków, Wilna i Kowna. Koszt 2020 złotych. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie pierwsza rata – 500 złotych. Druga rata (760 zł.) – do 15 maja, trzecia (760 zł.) – do 15 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablotce.
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi” – nowy numer.
  8. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Anielę Szczupak z Prawdy i śp. kaprala Kamila Węgrzyniaka z Raciborowic. Pomódlmy się teraz za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie.