OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA WIELKANOCNA 28. IV. 2024 r.

 1. O godz. 16. 30 Nieszpory. Po nich Msza Święta.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • Niedziela – wspomnienie św. Piotra Chanela, Prezbitera i Męczennika; św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, Prezbitera oraz bł. Hanny Chrzanowskiej.
 • Poniedziałek – Święto św. Katarzyny ze Sieny, Dziewicy i Doktora Kościoła, Patronki Europy
 • Środa – wspomnienie św. Józefa Rzemieślnika. Rozpoczynamy miesiąc maj, który jest poświęcony modlitwie za przyczyną Maryi. Codziennie podczas pięknych Nabożeństw Majowych będziemy prosili Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego , biskupów i kapłanów, za dzieci i młodzież.

Nabożeństwa Majowe w dni powszednie o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta.

Zapraszam również na „MAJÓWKĘ” pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00.

Nabożeństwa Majowe i Msze Święte o błogosławieństwo Boże dla mieszkańców w poszczególnych wioskach przy kapliczkach, tak jak było w ubiegłych latach, będą od 13 maja.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

 • Czwartek – pierwszy miesiąca, wspomnienie św. Atanazego, Biskupa i Doktora Kościoła. Modlitwy za przyczyną św. Jana Pawła II o powołania będą podczas Nabożeństwa Majowego.
 • Piątek – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze Święte jak w niedzielę. Pierwszy piątek miesiąca. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa połączona z Nabożeństwem Majowym.
 • Sobota – wspomnienie św. Floriana, Męczennika, Patrona Strażaków, Hutników, ludzi ciężkiej pracy. Pierwsza miesiąca – Nabożeństwo wynagradzające za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy o godz. 7. 00. Wizyta u chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00.
 • Niedziela – wspomnienie św. Stanisława Kazimierczyka, Prezbitera. Pierwsza miesiąca – Po Mszach Świętych wystawienie Najświętszego Sakramentu. Zmianka Tajemnic Różańcowych podczas Mszy Świętej o godz. 7. 00.

O godz. 11. 00 Msza Święta – Pierwsza Komunia Święta. Prosimy zostawić tę Mszę dla Dzieci, Rodziców i Gości.

 1. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
 2. Składka na cele remontowe w parafii z ubiegłej niedzieli wyniosła 5850, 20 złotych. Serdeczne Bóg zapłać.
 3. Spotkanie kandydatów na ministranta – poniedziałek, godz. 16. 15.
 4. Próba dzieci klas trzecich przed Pierwszą Komunią Świętą – poniedziałek o godz. 17. 30. Pierwsza Spowiedź dzieci, rodziców i rodzeństwa – czwartek o godz. 16. 30.
 5. W dniach 15 – 19 lipca jest planowana pielgrzymka z naszej parafii do Gietrzwałdu, Świętej Lipki, Troków, Wilna i Kowna. Koszt 2020 złotych. Zapisy w kancelarii. Przy zapisie pierwsza rata – 500 złotych. Druga rata – do 15 maja i trzecia – do 15 czerwca po 760 złotych. Szczegóły na plakacie w gablotce.
 6. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.