17 Niedziela Zwykła – 30. VII. 2023 r.

1. O godzinie 16. 30 Nieszpory, a po nich o 17. 00 Msza Święta.
  2. Spotkanie Rady Parafialnej dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 18. 00.
  3. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Ignacego z Loyoli, prezbitera.
  • Wtorek – wspomnienie św. Alfonsa Marii Liguoriego, biskupa i Doktora Kościoła. Rozpoczyna się sierpień – miesiąc modlitwy o trzeźwość narodu i za ludzi zmagającymi się z różnymi nałogami. Pamiętajmy o tym. W ten dzień przypada 79. rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o naszej Ojczyźnie i o tych, którzy oddali życie za jej wolność.
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Kto w ten dzień nawiedzi kościół i odmówi pobożnie „Ojcze nasz” i „Wierzę”, może uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli”.
  • Czwartek – pierwszy miesiąca. O godz. 17. 00 Msza Święta oraz modlitwy za pośrednictwem św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie i zakonne.
  • Piątek – pierwszy miesiąca. Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa po rannej i wieczornej Mszy Świętej. Wspomnienie św. Jana Marii Vianneya, prezbitera. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godziny 9. 00.
  • Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy Świętej. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą.
  • Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca. Po rannej Mszy Świętej Zmianka Tajemnic Różańcowych.
  1. Za tydzień w niedzielę do naszej parafii dotrze Piesza Pielgrzymka Krakowska – Człon Mszańsko – Myślenicko – Gdowsko – Niepołomicki. Pod szkołą będą około godziny 16. 00. Stąd można będzie ich zabrać na nocleg. O godzinie 20. 00 spotkają się w naszym kościele na modlitwie. W poniedziałek, 7 sierpnia, o godzinie 8. 00 będą sprawowali Mszę Świętą i wyruszą w dalsze pielgrzymowanie. Proszę o godne przyjęcie pielgrzymów.
  2. Ofiary składane przy poświęceniu aut na zakup środków transportu dla misji MIWA Polska wyniosły 5500 złotych. Bóg zapłać.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.