Wigilia Bożego Narodzenia

Msze św   dzisiaj są tylko przed południem czyli, o godz.7.00  ;  9.00   ;   i   11.00

Po południu nie będzie już ani Nieszporów, ani wieczornej Mszy św. o 17.00.

Wieczorem gromadzimy się przy wigilijnym stole, modlitwa całej rodziny, odczytujemy fragment Ewangelii św. Łukasza o narodzeniu Jezusa, łamiemy się opłatkiem, składając sobie życzenia przy wspólnym kolędowaniu oczekujemy na Pasterkę.

W Wigilię Bożego Narodzenia tradycyjnie zachowajmy post.

O północy gromadzimy się na Pasterce aby wspólnie powitać dzień Bożego Narodzenia.

Składka z Pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia SOS.

Jutro w poniedziałek  Boże Narodzenie

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

Składka  przeznaczona jest na świętopietrze

W  Boże Narodzenie starajmy się czas spędzać w rodzinnym gronie wśród najbliższych.

Wtorek  –     Święto św. Szczepanapierwszego męczennika

Msze święte tak jak w każdą niedzielę; czyli  o  7.00,  9.00 , 11.00  i  17.00

na Sumie. o godz. 11.00 poświęcenie owsa do siewu

Składka  przeznaczona jest na UPJP II w Krakowie

Środa         –   Święto świętego Jana Ewangelisty

po Mszy św. błogosławieństwo wina

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek  –   Święto świętych Młodzianków, męczenników

Piątek    –    o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

w przyszłą niedzielę  Święto św. Rodziny, Jezusa, Maryi i Józefa

po  wieczornej Msza św.  błogosławieństwo małych dzieci.

zakończenie roku  2017

godz. 16.00  Uroczyste Nieszpory  z okolicznościowym kazaniem, suplikacjami oraz

hymnem dziękczynnym Ciebie Boga,  wysławiamy

po Nieszporach Msza św. dziękczynna za przeżyty Rok.

Przyjdźmy na Nieszpory aby podziękować Panu Bogu za wszystkie łaski otrzymane w tym kończącym  się Roku i prosić o błogosławieństwo na nadchodzący  Nowy Rok 2018

Zaraz po świętach rozpocznie się wizytacja duszpasterska, czyli kolęda . Na kolędę przygotowujemy ołtarz domowy, a więc stół nakryty białym obrusem, krzyż , Pismo Święte , palące się świece, kropidło i wodę święconą. Wodę święconą można zabrać z przedsionka kościoła.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym roku będzie wg. Następującego porządku ;

Zastów,  Kończyce,  Batowice,  Dziekanowice ,  Prawda ,  Raciborowice,

Harmonogram tegorocznej kolędy znajdziecie w gablocie przykościelnej i na stronach internetowych naszej parafii. Będzie podawany w Ogłoszeniach w każdą niedzielę. Zaznaczamy jednak że w wyjątkowych wypadkach, porządek kolędy może ulec zmianie.

Wizytacja Duszpasterska czyli KOLĘDA w tym tygodniu ;

27.XII. środa –  od. godz.9.00      Zastów  cz.I

rozpoczęcie od strony Prus u Państwa Franczak  i i kolejno wszystkie domy w kierunku tgz.działek  zakończenie u P.Górskich.

28.XII. czwartek  – od godz.9.00       Zastów cz.II

rozpoczęcie od strony Maciejowic u P.Rusek nr. 128i  kolejno środkiem w aż do Bartłomieja Ozdoby  nr. 65

29.XII. piątek  od godz.9.00          Zastów czIII.

rozpoczęcie u Jana i Bogusławy Broś nr.35 i kolejno środkiem do Domu Ludowego

a następnie tylko  prawą stroną do Franciszka i Małgorzaty Broś. Nr. 52

30.XII. sobota  od godz. 9.00     dokończenie Zastowa  czIV

rozpoczęcie od strony Raciborowic  P.Podlińskich  nr.125. i wszystkie pozostałe  domy Zastowa  aż do u Jana i Małgorzaty Broś nr.42