NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ 24. III. 2024 r.

1. Dzisiaj na wszystkich Mszach poświęcenie palm.
  2. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się od ołtarza polowego o godz. 11. 00. Po Mszy będzie konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę zrobioną własnoręcznie.
  3. O godz. 15. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej, o godz. 15. 15 – Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16. 00. Po nich Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział można dostąpić odpustu zupełnego.
  4. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  5. Kalendarz liturgiczny:
  • Wielka Środa – Msza Święta o godz. 18. 00. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Wielki Czwartek – Dzień ustanowienia Sakramentu Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Wieczerzy Pańskiej o godz. 18. 00. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do miejsca Adoracji – Ciemnicy – i adoracja do godz. 22. 00.
  • Piątek – Dzień Śmierci Pana Jezusa na Krzyżu. Obowiązuje post ścisły.

O godz. 15. 00 rozpoczęcie Nowenny przed Świętem Miłosierdzia.

O godz. 17. 30 Droga Krzyżowa.

O godz. 18. 00 rozpoczęcie Liturgii Wielkiego Piątku. Po liturgii przeniesienie Pana Jezusa do Grobu i adoracja przez całą noc do Liturgii Wigilii Paschalnej – do godz. 18. 00 w sobotę.   Zapraszam Strażaków do warty. KANCELARIA W TYM DNIU NIE BĘDZIE CZYNNNA

• Sobota – Zachęcamy do zachowania postu. Adoracja Pana Jezusa w Grobie do godz. 18. 00.

Poświęcenie pokarmów:

W kościele od godz. 9. 00 do godz. 12. 00 co pół godziny.

Prawda – o 9. 00; Zastów – o 9. 30; Dziekanowice – o 10. 00; Batowice – o 10. 30;            Kończyce – o 11. 00.

O godz. 15. 00 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.

LITURGIA WIGILII PASCHALNEJ – godz. 18. 00. Przynosimy świece z osłonkami.

• Niedziela Wielkanocna – Zmartwychwstanie Pańskie. Rezurekcja o godz. 6. 00. Zapraszam orkiestrę, poczty sztandarowe, strażaków, panie do świec, proszę przygotować feretrony, dzieci do sypania kwiatów.

Msze Święte w tym dniu jeszcze o: 9. 00, 11. 00 i 17. 00

O godz. 16. 45 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.

• Poniedziałek Wielkanocny – Msze Święte jak w niedzielę: 7. 00, 9. 00, 11. 00 i 17. 00.

O godz. 16. 45 – Nowenna przed Świętem Miłosierdzia.

1. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16. 15.
  2. Składka z ubiegłej niedzieli na cele remontowe w naszej parafii wyniosła 5435 złotych. Bóg zapłać
  3. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  4. Z ołtarza św. Małgorzaty można zabrać po jednej książeczce dla rodziny. Jest to przygotowanie do Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi” – nowy numer, „Gość Niedzielny EKSTRA – Wielki Post z Pasją”, a także „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” w cenie 12 złotych.