Dzisiaj Pierwsza Niedziela miesiąca dlatego na zakończenie Mszy św. odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

o godz. 16.30 Nieszpory

W dzisiejszą niedzielę na sumie o godz.11.00 przeżywać będziemy  Parafialną Uroczystość Dożynkową,

Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą Gospodarze z Batowic Magdalena i Łukasz Broś.

Członkowie Rady Parafialnej głosami 8 do 2 ustalili że co roku tylko jedna wioska będzie organizować dożynki, a co za tym idzie tylko organizatorzy wyznaczają gospodarzy z  wieńcem i chlebem. Ustalili również że pozostaje dotychczasowy zwyczaj zamawiania Mszy św. dziękczynnej przez poszczególne wioski.

Z racji tegorocznych Uroczystości Dożynkowych  zostały zamówione Msze św. jako podziękowanie za szczęśliwe zbiory z prośbą o bł.Boże dla mieszkańców ,te Msze św. zostaną odprawione  w niedziele ;

Za mieszkańców Batowic  2 października

Za mieszkańców Dziekanowic   6  listopada

Za mieszkańców Kończyc   23 października

Za mieszkańców Prawdy  9 października

Za mieszkańców Raciborowic  20 listopada

Za mieszkańców Zastowa  18 września

Po Mszy św. dożynkowej poświęcony wieniec dożynkowy złożymy obok ołtarza Matki Najświętszej  ofiarując go Panu Bogu jako nasze dziękczynienie za wszelkie otrzymywane łaski. A dożynkowy chleb tradycyjnie przekażemy pensjonariuszom Domu Pomocy Społecznej w Batowicach

W przyszłym roku Uroczystości dożynkowe organizować będą mieszkańcy Dziekanowic.

W tym tygodniu w kalendarzu liturgicznym przypada :

Środa        o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek         – Święto Narodzenia NMP

Msze św. o godz. 7.00 , 9.00  oraz 17.00

Na Mszach św. błogosławieństwo nasion przeznaczonych do siewu.

Piątek     –   bł.Anieli Salawy  , dziewicy

o godz.17.00  Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego

po wieczornej Mszy św. spotkanie Pań z Zespołu Charytatywnego

w najbliższy czwartek w Święto Narodzenia NMP  Kamil Dźelak nasz poprzedni Organista przyjmie w Obrze koło Poznanie śluby wieczyste,  proszę wszystkich parafian o modlitwę za nowicjusza Kamila aby wytrwał w powołaniu do kapłaństwa i Zgromadzenia Ojców Oblatów.

W związku z przygotowywanym jubileuszowym albumem o naszej parafii zwracam się z prośbą o udostępnienie do końca września br. historycznych fotografii z życia parafii i mieszkańców sprzed roku dwutysięcznego. Po zeskanowaniu fotografie zostaną zwrócone. Aby nie doszło do pomyłek  należy fotografie włożyć do  zaadresowanej  na właściciela koperty.

Prosimy rodziców dzieci z klas trzecich szkoły podstawowej, które w bieżącym roku katechetycznym zamierzają przystąpić do I Komunii św., o udział w spotkaniu, które będzie w przyszłą niedzielę po Sumie o godz.12.00.   Równocześnie przypominamy, że przygotowanie do I Komunii Świętej odbywa się w parafii zamieszkania, a nie w parafii, na terenie której mieści się szkoła, do jakiej uczęszcza dziecko.

W najbliższy czwartek po wieczornej Mszy św. o godz.18.00  spotkania dla młodzieży 8-mych klas Szkoły Podstawowej oraz w najbliższy piątek o godz.18.30  I-szych klas Szkoły Średniej w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

Zachęcamy również osoby, które ukończyły szesnasty rok życia, a nie przyjęły jeszcze Sakramentu Bierzmowania, do włączenia się w tegoroczny cykl przygotowania.

Taką prośbę kierujemy szczególnie do tych, którzy w najbliższym czasie zamierzają zawrzeć sakramentalny związek małżeński.

Spotkanie dla rodziców młodzieży przygotowującej się do Bierzmowania będzie w niedziele 2 października po Sumie.

W najbliższą sobotę o godz.8.00 spotkanie dla ministrantów, oraz tych chłopców, którzy chcieli by być ministrantami.