Biskupi Polscy w liście pasterskim skierowanym do wiernych z okazji setnej rocznicy objawień fatimskich polecili, aby akt poświęcenia Kościoła w Polsce, odnowiony przez nich dnia 6 czerwca br. w sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej w Zakopanem na Krzeptówkach, został ponowiony w polskich diecezjach, parafiach i rodzinach w święto Narodzenia Matki Najświętszej, 8 września.

Arcybiskup Marek Jędraszewski, Metropolita Krakowski zdecydował, że w dniu
8 września akt ten zostanie ponowiony w katedrze na Wawelu , natomiast jego odnowienie w parafiach powinno się dokonać w niedzielę, 10 września, ze względu na większą liczbę wiernych, którzy w tym dniu mogą się w ten akt włączyć.   Akt ten zostanie odnowiony również w naszej parafii na zakończenie Mszy św. podczas adoracji Najświętszego Sakramentu

po wakacjach o godz.11.00  od dzisiejszej niedzieli rozpoczynają się Msze św. dla dzieci.

o godz. 16.30 Nieszpory a po nich o 17.00  Msza św.

W tym tygodniu :

Wtorek    –  Najświętszego Imienia Maryi

Środa       św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła

o godz.17.00  Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek    –    Święto Podwyższenia Krzyża Świętego

Po Mszy św. ucałowanie relikwii Krzyża Świętego

Jak co roku z racji Odpustu Podwyższenia Krzyża Świętego nasza parafia ma wyznaczone nabożeństwo w Mogile  na 20-tego września czyli na  przyszłą środę.

Piątek              –   Najświętszej Maryi Panny Bolesnej

o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota       –     św. męczenników ; Korneliusza  papieża i Cypriana biskupa

W sobotę o godz.11.00  spotkania dla młodzieży III klasy Gimnazjum  w ramach bezpośredniego przygotowania do Sakramentu Bierzmowania

W przyszłą niedzielę o godz. 17.00  Msza św.  oraz Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną.  O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej i różańca tym razem prosimy mieszkańców Raciborowic.

Wszystkich zapraszamy do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny.

W przyszłą niedzielę przypada 3-cia niedziela miesiąca więc składka będzie przeznaczona na prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii.

Również w przyszłą niedzielę 17 września po wszystkich Mszach św. Panie  z Zespołu Charytatywnego będą do puszek zbierać ofiary dla poszkodowanych w sierpniowych nawałnicach, które przetoczyły się nad  zachodnią częścią naszego kraju.