20 Niedziela Zwykła – 20. VIII. 2023 r.

1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka jest przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii.
  2. O godzinie 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  3. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Niedziela – wspomnienie św. Bernarda, Opata i Doktora Kościoła.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Piusa X, papieża
  • Wtorek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej.
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto św. Bartłomieja, Apostoła.
  • Piątek – O godz. 17. 00 Msza Święta i po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Sobota – Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Odpust w kaplicy DPS w Batowicach – Suma Odpustowa o godz. 10. 00. W Kalwarii Zebrzydowskiej odbywa się 51. Pielgrzymka Ruchu Światło – Życie i Domowego Kościoła.
  • Niedziela – wspomnienie św. Moniki.
  1. Zbliża się Nowy Rok Szkolny. Zachęcam dzieci i młodzież do skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą.
  2. Od 1 września kancelaria będzie otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  3. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.
  4. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy: śp. Danutę Bochenek oraz śp. Annę Dziadkowiec. Pomódlmy się za nie: Wiecznie odpoczywanie racz im dać Panie, …