o godz. 16.30  Nieszpory

 

W tym tygodniu  :

  w Środę       po wieczornej  Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek – Uroczystość św. Wojciecha, biskupa i męczennika , głównego patrona Polski

  w Sobota      – Święto św. Marka Ewangelisty

 

Zgodnie z rozporządzeniem Prezesa Rady Ministrów z dnia 16 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii informujemy, że od jutra tj. 20 kwietnia

 

łączna ilość wiernych w naszym kościele nie może przekraczać 30 osób (łącznie z chórem ) wszyscy wierni mają mieć zakryte usta i nos.

 

wolno będzie poruszać się po parkach (cmentarze do takich terenów są zakwalifikowane )  a więc bramy cmentarza znów będą otwarte przez cały dzień.

 

Uroczystości pogrzebowe będą  nadal odbywać się  w Kaplicy cmentarnej z uwzględnieniem obowiązujących ograniczeń. W kaplicy w  uroczystości może uczestniczyć nie więcej niż 10 osób  i na zewnątrz bez ograniczeń przy zachowaniu odległości od siebie 2 metry.

 

    Msze św. będą nadal  codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem o godz. 17.00

 

    pół godz. przed wieczorną Mszą św. jest  wstawienie Najświętszego Sakramentu cicha adoracja a na Jej zakończenie odmawiamy jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. Jana Pawła II.  Modlitwy w kwietniu prowadzą mieszkańcy Batowic

 

     na zakończenie każdej Mszy św. odmawiamy Koronkę do Bożego Miłosierdzia oraz śpiewamy Suplikacje o uproszenie ustania epidemii.

 

     główne drzwi do kościoła są otwarte przez cały dzień na prywatną modlitwę oraz  indywidualną adorację Najświętszego Sakramentu.

 

zamówione intencje mszalne zostaną odprawione zgodnie z ustalonym harmonogramem

 

Spowiedź w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św.

 

Dzisiaj 3-cia niedziela miesiąca więc składka  przeznaczona na  prace remontowo-budowlane prowadzone w naszej parafii. Ofiary można  złożyć  do skrzynek obok ołtarza św.Małgorzaty czy ołtarza Matki Bożej  lub na konto parafialne ;

 

Konto Parafii;

PKO BP S.A. Oddz.3 w Krakowie

04 1020 2906 0000 1302 0119 7920