o godz. 16.30 Nieszpory

o 17.00  Msza św.

W dzisiejszą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców po każdej Mszy św. święcimy pojazdy mechaniczne, a św. Krzysztofa prosimy o opiekę i wstawiennictwo u Boga abyśmy mogli bezpiecznie podróżować i szczęśliwie wracać do domów.

W środę zakończy się nawiedzenie Obrazu Jezusa Miłosiernego w Batowicach.

Od czwartku Obraz Jezusa Miłosiernego rozpoczyna peregrynację po rodzinach mieszkających w Dziekanowicach .

W środę na wieczorną Mszę św. zapraszamy więc wszystkie rodziny mieszkające w Batowicach, aby podziękować Jezusowi za dar nawiedzenia

a w czwartek na Mszę św. o godz. 17.00 zapraszamy rodziny mieszkające w Dziekanowicach by zaprosić Miłosiernego Jezusa do swej wioski i swoich domów.

Środa – św. Marty
o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Czwartek – św. Piotra Chryzologa bpa i dr Kościoła

Piątek – św. Ignacego z Loyoli, prezbitera
o godz.17.00 Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota – św. Algonsa, Marii Liguoriego bpa i dr Kościoła
Pierwsza Sobota miesiącaNabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

Słowo Przewodnika Grupy V

W tym roku tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej w sierpniu na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki. Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla całej wspólnoty aby w miarę możliwości gościnnie zaopiekować się utrudzonymi pielgrzymami. Księży przenocujemy na plebanii, Zespół medyczny w Budynku parafialnym a pozostałych pielgrzymów
w domach naszych parafian. Jest to akcja charytatywna wypływająca z nakazu uczynków miłosierdzia względem ciała –
„podróżnych w dom przyjąć”
Dlatego zwracamy się do Was , abyście w miarę swoich możliwości tak jak w latach ubiegłych zechcieli na nocleg przyjąć kilku pielgrzymów .Nie będziemy robili nowych list, tylko proszę tych którzy w roku ubiegłym ich przyjmowali a w tym roku nie mogą przyjąć pielgrzymów aby to zgłosić paniom Zespołu Charytatywnego, również ci którzy jeszcze nie przyjmowali w latach ubiegłych a w tym roku mają takie życzenie niech to zgłoszą. Konieczne jest Wasze potwierdzenie ilu pielgrzymów możecie przyjąć aby można było ewentualnie z braku miejsc w domach, organizować dla nich jakieś lokale zastępcze. Choć myślę że będziemy w stanie tak jak w roku ubiegłym przyjąć na nocleg do naszych domów tę grupę około 500-ciu osób.

Trasa pielgrzymów jak w roku ubiegłym po Mszy św. na Wawelu , czyli przyjdą od strony Prądnika
Gdyby ktoś chciał dołączyć się do Grupy pielgrzymującej pieszo na Jasną Górę to można się zapisać w kancelarii lub zakrystii po Mszach św. – szczegóły znajdziecie w gablotce przykościelnej.