19 Niedziela Zwykła – 13. VIII. 2023 r.

1. W ubiegłą niedzielę przybyła do nas Piesza Pielgrzymka Krakowska – Człon Mszańsko – Myślenicko – Gdowski. Bardzo dziękuję za wspaniałe przyjęcie pielgrzymów do domów i do szkoły. Dziękuję za świadectwo wiary podczas wspólnej modlitwy w niedzielny wieczór i podczas Mszy Świętej w poniedziałek. Dziękuję Pani Gospodyni na plebanii za pomoc organizacji i przyjęcie księży. Dziękuję Panu Kościelnemu Janowi za przygotowanie i czuwanie w kościele. Dziękuję Pani Dorocie za posprzątanie kościoła, ubikacji i terenu przy kościele. Dziękuję Paniom z Parafialnego Koła Caritas za zebranie adresów osób, które chcą przyjąć pielgrzymów. Jeszcze raz dziękuję wszystkim za wspaniałe przyjęcie pielgrzymów.
  2. Dzisiaj o godzinie 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz Różańca prosimy mieszkańców Prawdy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  3. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Niedziela – Święto NMP Kalwaryjskiej.
  • Poniedziałek – wspomnienie św. Maksymiliana Kolbego, prezbitera i męczennika
  • Wtorek – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte jak w niedzielę. Po każdej Mszy poświęcenie ziół i kwiatów. Rocznica śmierci Sługi Bożego Ks. Józefa Kurzei.
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto św. Jacka, prezbitera, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Piątek – O godz. 17. 00 Msza Święta i po niej Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela – wspomnienie św. Bernarda, opata i Doktora Kościoła. Trzecia niedziela miesiąca – składka będzie przeznaczona na prace remontowo – budowalne w naszej parafii.
  1. 15 sierpnia w Woli Więcławskiej organizowany jest koncert „Po Niebie – Po Ziemi”. Informacje na ulotkach w przedsionku kościoła.
  2. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.