18 Niedziela Zwykła – 06. VIII. 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy porannej Zmianka Tajemnic Różańcowych.
  2. O godzinie 16. 30 Nieszpory, a po nich o 17. 00 Msza Święta.
  3. Dzisiaj przybędzie do naszej parafii Piesza Pielgrzymka Krakowska – Człon Mszańsko – Myślenicko – Gdowsko – Niepołomicki. Pod szkołą będą około godziny 16. 00. Stąd można będzie ich zabrać na nocleg. O godzinie 20. 00 spotkają się w naszym kościele na modlitwie. W poniedziałek, 7 sierpnia, o godzinie 8. 00 będą sprawowali Mszę Świętą i wyruszą w dalsze pielgrzymowanie. Proszę o godne przyjęcie pielgrzymów.
  4. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Niedziela – Święto Przemienienia Pańskiego.
  • Wtorek – wspomnienie św. Dominika, prezbitera, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego – Dominikanów.
  • Środa – Święto św. Teresy Benedykty od Krzyża, dziewicy i męczennicy, Patronki Europy. O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.
  • Piątek – wspomnienie św. Klary, dziewicy.
  • Niedziela – Święto NMP Kalwaryjskiej.
  1. Za tydzień w niedzielę o godzinie 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz Różańca prosimy mieszkańców Prawdy. Wszystkich bardzo serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Maryi Panny.
  2. 15 sierpnia w Woli Więcławskiej organizowany jest koncert „Po Niebie – Po Ziemi” Bliższe informacje na ulotkach w przedsionku kościoła.
  3. Jeśli ktoś pragnie nabyć Jubileuszowy Album o naszej parafii, to można go dostać u sołtysów, w zakrystii lub kancelarii parafialnej.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.