godz.16.30 Nabożeństwo czerwcowe do Najśw. Serca Jezusowego

o 17.00 wieczorna Msza św.

Poniedziałek     –  św. Antoniego z Padwy ,prezbitera i dr Kościoła

Wtorek             –   bł.. Michała Kozala , biskupa i męczennika

Środa                   bł. Jolanty, zakonnicy

Piątek               –   św. Brata Alberta Chmielowskiego  , zakonnika

W przyszłą niedzielę o godz.17.00  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia codziennie po Mszy św. o godz.17.00

Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych czerwcowych Nabożeństwach .

KOMUNIKAT   KARD. Stanisława DZIWISZA W ZWIĄZKU Z ROZPOCZYNAJĄCĄ SIĘ  PEREGRYNACJĄ   SYMBOLI    ŚDM

Drodzy Bracia i Siostry,

Już wkrótce rozpocznie się Peregrynacja symboli Światowych Dni Młodzieży: drewnianego Krzyża, nazwanego przez Ojca Świętego Jana Pawła II „Krzyżem Światowych Dni Młodzieży” , oraz  Ikony Matki Bożej Salus Populi Romani – Wybawicielki Ludu Rzymskiego. Oba te symbole od wielu lat towarzyszą nie tylko Światowym Dniom Młodzieży, ale peregrynują po diecezjach kraju, gdzie mają się one odbyć. W Polsce ich peregrynacja rozpoczęła się w Niedzielę Palmową, 14 kwietnia 2014 roku, kiedy młodzi Polacy przejęli je od Brazylijczyków na Placu św. Piotra w Rzymie.

Od 20 maja do 25 lipca będą one odwiedzały również wszystkie dekanaty naszej Archidiecezji. To ostatni etap i ukoronowanie duchowych przygotowań do ŚDM. Dlatego bardzo proszę, by peregrynacja ta stała się okazją do modlitwy wokół Krzyża i Ikony o dobre owoce tego wielkiego wydarzenia, zarówno dla gości, którzy do nas przybędą, jak i dla nas, gospodarzy. Niech przypomną, że w przygotowaniach nie jesteśmy pozostawieni tylko naszym ludzkim siłom, ale przede wszystkim wsparci orędownictwem Maryi i świętych patronów ŚDM: Jana Pawła II i siostry Faustyny u Jezusa  Miłosiernego.
Bardzo zależy mi na tym, aby podczas Peregrynacji, blisko symboli znaleźli się ci, którzy nie będą mogli osobiście uczestniczyć w lipcowych wydarzeniach w Krakowie. Umożliwcie, proszę, modlitwę przy Krzyżu i Ikonie osobom  starszym, chorym, młodzieży z zakładów poprawczych, więźniom i wszystkim, którzy będą  pielgrzymowali na Światowe dni Młodzieży tylko duchowo.
Peregrynacja będzie z pewnością pomocą w duchowej integracji wszystkich środowisk lokalnych, pracujących na co dzień przy logistycznych przygotowaniach do przyjęcia pielgrzymów, a także mobilizacją i konsolidacją komitetów parafialnych, liderów, wolontariuszy i wszystkich troszczących się o to dzieło.
W duchu jedności i wspólnej troski, zapraszam Was wszystkich do powitania symboli ŚDM w Sanktuarium św. Jana Pawła II w piątek, 20 maja, o godzinie 17:00. Zostanie wtedy odprawiona uroczysta Msza Święta, transmitowana przez Telewizję Kraków, która rozpocznie ten jakże ważny i błogosławiony czas. Serdecznie zapraszam księży Dziekanów i wszystkich Kapłanów zaangażowanych w przygotowania, wraz z delegacjami młodzieży z poszczególnych dekanatów, parafii, ruchów i stowarzyszeń. A tych, którzy nie będą mogli przybyć, zachęcam do duchowej łączność przez transmisję telewizyjną.
Dzień później, w sobotę 21 maja, Krzyż i Ikona zostaną przewiezione do Sanktuarium Bożego Miłosierdzia, gdzie będą towarzyszyć kolejnej już edycji oficjalnych rekolekcji przygotowujących do Światowych Dni Młodzieży, zatytułowanych „Dla nas i całego świata”.
Zaś kolejnego dnia, w niedzielę, Symbole rozpoczną peregrynację po naszej Archidiecezji, która potrwa aż do spotkania młodych z Ojcem Świętym na Błoniach i na Campus Misericordiae.
Niech wstawiennictwo św. Jana Pawła II i św. siostry Faustyny będzie dla nas źródłem sił w przygotowaniach do tego błogosławionego wydarzenia.
Stanisław kard. Dziwisz
Metropolita Krakowski

Kraków, 29 kwietnia 2016 r.

Symbole ŚDM przybędą do naszej parafii w przyszłą niedzielę 19 czerwca o godz. 8.30 i przez dwie godz. do 10.30 będą nam towarzyszyły w naszych wspólnych modlitwach. Zachęcamy więc wszystkich, zwłaszcza młodych do wspólnej modlitwy o dobre przeżycie tego historycznego wydarzenia, które niebawem będzie miało miejsce w Krakowie, gdy młodzi ze wszystkich kontynentów  wraz z Ojcem świętym Franciszkiem modlić się będą o Miłosierdzie dla nas i całego świata.