Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca ale ze względu na List Księdza Metropolity adorację Najświętszego Sakramentu odprawimy w przyszłą niedzielę.

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych.

O godz. 15.15  Droga Krzyżowa

o godz. 16.00  pierwsze tegoroczneGorzkie żale” z kazaniem Pasyjnym oraz Suplikacjami

po Gorzkich Żalach  – Msza św.

składka na Gorzkich Żalach w czasie błogosławieństwa relikwiami Krzyża świętego przeznaczona jest na kwiaty do Bożego Grobu.

W Polsce za udział w gorzkich żalach można dostąpić odpustu zupełnego pod zwykłymi warunkami.

po wieczornej Mszy św.  spotkanie Rady Parafialnej

składka z dzisiejszej niedzieli przeznaczona jest na Centrum Jana Pawła II  w Łagiewnikach

po wszystkich Mszach św. przed kościołem  do puszek Panie  z Caritas naszej parafii prowadzą  zbiórkę środków pieniężnych z przeznaczeniem na pomoc obywatelom Ukrainy.

W tym tygodniu  :

Środę   –  o godz.17.00  Msza św. z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

Piątek    – Droga Krzyżowa dla wszystkich o godz. 16.30  po niej Msza św.

a  o godz. 18.00 droga Krzyżowa prowadzona przez młodzież

zapraszamy na nią tych wszystkich którzy wcześniej przyjść nie mogą

zamiast spotkań w I-sze Czwartki na drogę krzyżową o 18-tej  obowiązkowo przychodzi młodzież klas 7-mych i 8-mych Szkoły Podstawowej w ramach przygotowania do bierzmowania.

W przyszłą niedzielę  II-gą Wielkiego Postu  przeżywać będziemy jako Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami  i jak co roku  po  Mszach św. Panie z Zespołu Charytatywnego będą do puszek zbierały ofiary na misje i misjonarzy

Starajmy się w Wielkim Poście uczestniczyć w Nabożeństwach Pokutnych, gorzkich żalach i drodze krzyżowej , a przez to odmieniając swe życie na lepsze , przygotowując się do Świąt Wielkanocnych

Wszelkie zgłoszenia gotowości przyjęcia uchodźców z Ukrainy, przekazania darów, jak również chęć zaangażowania się w wolontariat, prosimy zgłaszać u Pań Caritas z naszej parafii dyżurujących w Sali Parafialnej przez cały tydzień  od jutra  do piątku  w godz. od 14.00 do 17.00 a w sobotę od godz.9.00 do 12.00.

Należy również zgłaszać wszystkich znajomych, którzy już zostali przyjęci i zamieszkują w naszych domach.

Dla uchodźców organizujemy zbiórkę rzeczową i prosimy o dostarczanie tych darów do Sali parafialnej  w tym tygodniu w godzinach dyżuru Pań z Caritas  a mają to być ;– koce,– śpiwory,– karimaty, łóżka polowe,– ręczniki,– pościel,– materiały opatrunkowe, nici chirurgiczne, podstawowe leki – głównie leki przeciwbólowe i przeciwgorączkowe leki dla niemowląt i małych dzieci, termometry dla dzieci, latarki, baterie  wodę pitną, żywność długoterminową,  żywność dla niemowląt i małych dzieci,– ubranka dla niemowląt i małych dzieci, pampersy,– środki higieniczne, środki czystości, dezodoranty, jednorazowe maszynki do golenia, pomadki ochronne do ust.

Prosimy o nieprzekazywanie ubrań i innych rzeczy poza wymienionymi.