22 Niedziela Zwykła – 3. IX. 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca – po rannej Mszy Zmianka Tajemnic Różańcowych.
  2. Podczas Mszy Świętej o godzinie 11. 00 będziemy przeżywali Parafialną Uroczystość Dożynkową. Tegoroczny wieniec dożynkowy przyniosą gospodarze Irena Witek i Andrzej Raźny z Dziekanowic.
  3. O godzinie 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
  4. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
  • Niedziela – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła.
  • Poniedziałek – Msza Święta na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego o godz. 8. 00. Zapraszamy nauczycieli, rodziców, dzieci i młodzież.
  • Wtorek – spotkanie Zespołu Charytatywnego o godzinie 18. 00.
  • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – pierwszy miesiąca. O godzinie 17. 00 Msza Święta połączona z modlitwą o powołania kapłańskie i zakonne za przyczyną św. Jana Pawła II.
  • Piątek – Święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz.: 7. 00, 00 i 17. 00. Po każdej Mszy poświęcenie nasion do siewu.
  • Niedziela – na Mszę o godzinie 11. 00 zapraszam Rodziców uczniów klasy VIII przygotowujących się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania.
  1. 7 września w Sali OSP Raciborowice o godzinie 19. 00 odbędzie się Zebranie Wiejskie.
  2. W dniu 9 września w godzinach od 11. 00 do 14. 00 odbędzie się VIII amatorski wyścig kolarski „Tour de Cracovia”. Trasa: Więcławice – Sieborowice – Łuczyce – Maciejowice – Wiktorowice – Pielgrzymowice – Zdzięsławice – Więcławice – Masłomiąca. Mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.
  3. Od 1 września kancelaria będzie otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  4. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”.