OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZECIA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 21. I. 2024 r.

 1. Dzisiaj w całym Kościele przeżywamy Niedzielę Słowa Bożego, a także Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Jest to także trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii. Po Mszy Świętej o godz. 11. 00 spotkanie z Rodzicami uczniów klas szóstych w sprawie Bierzmowania.
 2. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
 3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • Niedziela – Wspomnienie św. Agnieszki.
 • Środa – Wspomnienie Św. Franciszka Salezego Biskupa i Doktora Kościoła. O godz. 18. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W tym dniu kancelaria parafialna nie będzie czynna.
 • Czwartek – Święto Nawrócenia św. Pawła Apostoła.
 • Piątek – Wspomnienie Świętych Biskupów Tymoteusza i Tytusa. O godz. 18. 00 Msza Święta i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Niedziela – Wspomnienie Św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
 1. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie scholi parafialnej w salce katechetycznej o godz. 16. 00. Zapraszam chętne osoby do śpiewania.
 2. W przyszła niedzielę rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny.
 3. Za tydzień w niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej. Zagrają podczas i po Mszy Świętej o godz. 9. 00 i 11. 00. Można będzie nabyć ich płyty. Zapraszam do wspólnego kolędowania.
 4. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Stanisława Niewolę z Raciborowic. Pomódlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. W parafii jest do nabycia wydanie dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” o pracy misjonarzy. Znajdziemy tam także: zdjęcia, anegdoty misyjne, krzyżówkę konkursy oraz szesnastostronicowy dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki”. Koszt – 7 złotych.

 

 1. WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Poniedziałek 22. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Braci, Długosza (numery parzyste od Zastowa do Batowic)

 

Wtorek 23. I. 2024 r. od godz. 15. 30

RACIBOROWICE – ulice Wieniawa, Papieska, Wawelska

 

Środa 24. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ul. Świętej Małgorzaty

 

Czwartek 25. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Młyńska, Rzeczna, Na Błonia

 

Piątek 26. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Piękna, Wyborna, Rycerza Racibora

Kończy się wizyta duszpasterska. Kto nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie, a chciałby się spotkać, proszę zgłosić to w zakrystii lub kancelarii. 27 stycznia ksiądz będzie odwiedzał zgłoszone Rodziny.

Na Kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, Krzyż, palące się świece, Pismo Święte oraz wodę święconą, którą można zabrać z przedsionka kościoła. Bardzo proszę z pierwszych domów przyjechać po księdza.

Cały harmonogram Wizyty Duszpasterskiej jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej naszej Parafii. W wyjątkowych wypadkach plan może ulec zmianie.