OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZTERNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 07. VII. 2024 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu.
 2. O godz. 16. 30 Nieszpory Niedzielne i po nich Msza Święta.
 3. Miesiąc lipiec tradycyjnie poświęcony jest Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • Niedziela – wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów.
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Jana z Dukli, Prezbitera.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
 • Czwartek – Święto św. Benedykta, Opata i Patrona Europy.
 • Piątek – wspomnienie św. Brunona Bonifacego z Kwerfurtu, Biskupa i Męczennika. Msza Święta o godz. 18. 00 i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Sobota – wspomnienie Świętych Pustelników Andrzeja Świerada i Benedykta.
 1. Niedziela – nasza Parafia będzie przeżywała swoją Uroczystość Odpustową ku czci św. Małgorzaty Dziewicy i Męczennicy. Suma odpustowa o godz. 11. 00. Kazania wygłosi ks. Łukasz Auguściak, Salezjanin, Dyrektor Szkoły Salezjańskiej w Krakowie na Osiedlu Piastów. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą.
 2. Zapraszam na Sumę Odpustową Służbę Liturgiczną, osoby niosące sztandary i feretrony, chłopców dzwoniących dzwoneczkami, dziewczynki sypiące kwiaty, osoby do baldachimu, Członków Róż Różańcowych, Orkiestrę „Wieniawa”, Druhny i Druhów OSP Raciborowice oraz wszystkich wiernych chcących świętować piękne parafialne święto.
 3. Od 1 lipca rozpoczęły się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 4. 12 lipca przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
 6. Jest możliwość zwiedzania naszego kościoła pod hasłem „Szlakiem gotyckich kościołów”. Zwiedzanie jest możliwe po wcześniejszym umówieniu się. Grupę oprowadza Pani mgr Roksana Zbroja. Kontakt do Pani Przewodnik: tel. – 601 959 551; mail – info@go2cracow.pl.
 7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
 8. We środę odbędzie się pogrzeb śp. Tadeusza Zapały z Raciborowic. Różaniec o godz. 10. 30, a Msza Święta o godz. 11. 00.