OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

TRZYNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 30. VI. 2024 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzę błogosławionego czasu.
 2. Dzisiaj o godz. 16. 30 ostatnie Nabożeństwo Czerwcowe i po nim Msza Święta.
 3. Od jutra rozpoczyna się miesiąc lipiec. Jest on tradycyjnie poświęcony Najdroższej Krwi Chrystusa Pana. Zachęcam do prywatnego odmawiania Litanii do Najdroższej Krwi Chrystusa. W naszej parafii Msze Święte codziennie rano o godz. 7. 00 oraz dodatkowo we środy i piątki o godz. 18. 00.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • Środa – Święto św. Tomasza Apostoła. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej.
 • Czwartek – pierwszy miesiąca. Święto rocznicy poświęcenia Bazyliki Metropolitalnej w Krakowie. Msza Święta o godz. 18. 00. Po niej modlitwy o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Jana Pawła II
 • Piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Jezusa za grzechy po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Mszą Świętą.
 • Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi za zniewagi po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00. W ten dzień przypada wspomnienie błogosławionej Marii Teresy Ledóchowskiej, Dziewicy – Święto patronalne chorych w Polsce i Apostolstwa Chorych.
 • Niedziela – pierwsza miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych. W liturgii przypada wspomnienie błogosławionej Rodziny Ulmów.
 1. Od 1 lipca rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 2. 12 lipca przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach.
 3. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
 4. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieła sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
 6. W zeszły tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Stanisława Klimasa z Prawdy. Pomódlmy się teraz za niego: wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…