o godz.12.00 spotkanie z rodzicami młodzieży klas 8-smych i I-szych Szkoły średniej, która 29 października br. ma przystąpić do Sakramentu Bierzmowania.

    

o godz. 16.30  Nabożeństwa Różańcowe  

 

W tym tygodniu :          

      

             we Wtorek          –   św. Franciszka z Asyżu

 

             w  Środę           –  św. Faustyny Kowalskiej , dziewicy

                       po wieczornej Mszy św. Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

             w Czwartek         Pierwszy Czwartek miesiąca

                      –  spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

          o godz.17.00 Msza św. z modlitwami o powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem Św. Jana Pawła II,   na wieczornej Mszy św. spotkanie dla uczniów klas 6 i 7 w ramach przygotowania do bierzmowania    

 

             w Piątek      Najśw. Maryi Panny  Różańcowej

                                          Pierwszy Piątek miesiąca

 –  spowiedź rano od godz. 6.30 oraz wieczorem od godz. 16.00

               Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej  Mszy św.

                      Od godz. 9.00 odwiedziny chorych w domach        

             przed Nabożeństwem różańcowym  dzieci z klas trzecich otrzymają poświęcone różańce

Nabożeństwa Różańcowe  w naszej parafii  przez cały październik odprawiamy codziennie    o godz.16.30  a  po różańcu jest wieczorna Msza św.           

      Zachęcamy do udziału w nabożeństwach różańcowych w czasie których modlić się o pokój na Ukrainie, za naszą Ojczyznę  w intencjach Ojca Świętego, za dzieci i młodzież o katolickie wychowanie,

W tym tygodniu  Różaniec będą  prowadziły Żywe Róże ; w poniedziałek Róża Kobiet z Batowic w worek młodsza  Róża Kobiet z Kończyc, w czwartek starsza  Róża Kobiet z Kończyc, w piątek młodsza  Róża Kobiet z Zastowa, w sobotę starsza  Róża Kobiet z Zastowa

Bardzo prosimy aby w te dni zechciały uczestniczyć w nabożeństwach wszystkie członkinie poszczególnych Róż gdyż po różańcu są zamówione Msze św. w intencji tych Róż.

 

W październiku Msze św. ranne o godz.7.00 pozostają bez zmian

 

Tradycyjnie w październiku przyjmujemy na wypominki oraz na Msze św. za naszych bliskich zmarłych

     Tak jak to było w latach ubiegłych wypominki jednorazowe – na zwykłych kartkach lub na tych które znajdą się na ołtarzu św. Małgorzaty w miarę wyraźnie – wypisujemy dowolną ilość naszych zmarłych i wrzucać je będziemy wraz z dowolną ofiarą do skrzynki, która znajdzie się  pod figurą Jezusa Miłosiernego w miejscu gdzie obecnie jest figura Fatimskiej Pani.

Za dusze tych zmarłych modlić się będziemy w pierwsze osiem dni listopada na Mszach św. odprawianych na cmentarzu , oraz podczas różańca za zmarłych przed wieczorną Mszą św.

     Natomiast wypominki całoroczne czytane przez cały rok przed Mszą św. niedzielną o godz. 7.00  czy o 9.00 zapisujemy u Księdza na plebanii .  

W związku z zapytaniami o wysokość ofiary na wypominki całoroczne informuję, że tak jak w zeszłym roku i w całej diecezji ofiara za jedną duszę  wypominaną przez cały rok wynosi tyle, ile intencja mszalna.

 

Spotkania dla młodzieży która 29 października ma przystąpić do Bierzmowania w tym tygodniu będą w następującym porządku ; klasa 8 B wtorek godz.14.30 ; klasa 8 A wtorek godz. 17.30  ; była klasa 8A obecnie I-sza Szkoła średnia  oraz uczniowie z naszej parafii którzy nie chodzili do Szkoły w Raciborowicach piątek godz.18.30  ; była klasa 8B obecnie I-sza Szkoła średnia piątek godz.19.00

Zbiórki ministrantów i lektorów oraz chłopców którzy chcą być ministrantami w każdą sobotę o godz.9.00

Wszystkie spotkania odbywają się w Sali Parafialnej.