16 Niedziela Zwykła – 20.VII.2014 r.

O godz.17.00 Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,
O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Kończyc.
Wszystkich serdecznie zapraszam do udziału w modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

Wtorek – św. Marii Magdaleny

Środa – Święto św. Brygidy, zakonnicy – patronki Europy
o godz.17.00 Msza św. oraz Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy
Po wieczornej Mszy św. P. Organista zaprasza chór Parafialny na spotkanie i próbę chóru.

Czwartek – św. Kingi, dziewicy

Piątek – Święto św. Jakuba , Apostoła
oraz św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących także naszego ks. Wikariusza
o godz.17.00 Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Sobota – Świętych Joachima i Anny, rodziców NMP
o godz.17.00 Msza św. oraz Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego na zakończenie peregrynacji Obrazu Jezusa Miłosiernego w Zastowie. Wszystkich mieszkańców Zastowa zapraszamy więc na Mszę św. dziękczynną za dar nawiedzenia naszych domów przez Miłosiernego Jezusa. Mszy św. przewodniczyć będzie ks. dr Bogdan Zbroja z Zastowa, który w tym roku obchodzi jubileusz 20-lecia święceń kapłańskich.

Od przyszłej niedzieli Obraz Jezusa Miłosiernego rozpocznie peregrynację po rodzinach mieszkających w Raciborowicach. Na wieczorną Mszę św. w przyszłą niedzielę zapraszamy więc rodziny mieszkające w Raciborowicach. Peregrynacja rozpocznie się od strony Zastowa od rodziny Dukat i kolejno wszystkie domy w stronę Prawdy. Nad przebiegiem trasy peregrynacji czuwać będą członkowie Rady Parafialnej z Raciborowic Łukasz Prażmowski i Wiktoria Myśliwiec.

W przyszłą niedzielę z racji wspomnienia św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżujących, po każdej Mszy św. przed głównymi schodami obok dzwonnicy, będzie poświecenie samochodów. Bardzo prosimy aby ci, którzy pragną aby Boże błogosławieństwo spłynęło na nich i ich samochody, po Mszy św. podjechali samochodami czy też innymi środkami transportu. Niech ta modlitwa nie ogranicza się do jednego dnia w roku. Zawsze przed wyruszeniem w podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze. Od 15 lat z racji poświecenia samochodów  z okazji św. Krzysztofa przeprowadzana jest ogólnopolska zbiórka pieniężna na środki transportu dla misjonarzy. Również i my w niedzielę możemy wspomóc misjonarzy dobrowolną ofiarą, która przeznaczona będzie na paliwo oraz środki transportu dla misjonarzy. Za okazane serce z góry w imieniu misjonarzy, składamy serdeczne Bóg zapłać.

W tym roku tak jak to było w latach ubiegłych jeden z członów pieszej Krakowskiej pielgrzymki zdążającej w sierpniu na Jasną Górę zatrzyma się na nocleg w naszej parafii. Będą to pielgrzymi z okolic Mszany, Kasiny i Rabki.
Jest to niewątpliwie wielkie wyzwanie dla całej wspólnoty aby w miarę możliwości gościnnie zaopiekować się utrudzonymi pielgrzymami.
Trasa pielgrzymów wraca na stary szlak, czyli przyjdą od strony Prus.