OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

JEDENASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 16. VI. 2024 r.

 1. Radujemy się nowym polskim błogosławionym – ks. Michał Rapacz. Niech on za nami oręduje u Boga.
 2. Dzisiaj o godz. 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O niesienie figury Matki Bożej Fatimskiej i Różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. Michał Królik. Trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego, Zakonnika.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Czerwcowego.
 • Piątek – wspomnienie św. Alojzego Gonzagi, Zakonnika. Zakończenie Roku Szkolnego. Zapraszam na Mszę Świętą Rodziców, Nauczycieli i Wychowawców oraz dzieci i młodzież na godz. 9. 30. Spowiedź przez cały tydzień pół godziny przed Nabożeństwem Czerwcowym.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

 1. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
 2. Zapraszam na modlitwę pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00 w każdy piątek czerwca.
 3. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała. Spotkanie organizacyjne z Rodzicami – poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 19. 00 w Szkole Podstawowej w Raciborowicach.
 4. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z plakatem naszej reprezentacji i kalendarzem rozgrywek Mistrzostw Europy, „Staś”, „Misyjne drogi”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
 5. Jutro w Bibicach o godz. 13. 00 pogrzeb śp. Magdaleny Knap z Dziekanowic.