OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIESIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 09. VI. 2024 r.

 1. Dzisiaj godz. 16. 30 Nabożeństwo Czerwcowe i Msza Święta.
 2. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – wyjazd dzieci pierwszokomunijnych na pielgrzymkę dziękczynną.
 • Wtorek – wspomnienie św. Barnaby, Apostoła.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Czerwcowego po procesji.
 • Czwartek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, Prezbitera i Doktora Kościoła.
 • Piątek – wspomnienie błogosławionego Michała Kozala, Biskupa i Męczennika.
 • Sobota – Zakończenie Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej. Beatyfikacja w Bazylice Miłosierdzia Bożego w Krakowie Czcigodnego Sługi Bożego ks. Michała Rapacza.
 • Niedziela – o godz. 17. 00 kolejne Nabożeństwo Fatimskie. O niesieni figury Matki Bożej Fatimskiej i Różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic. Nabożeństwa w tym roku prowadzi ks. Michał Królik. Trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii.

 

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU

I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

 1. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
 2. Zapraszam na modlitwę pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00 w każdy piątek czerwca.
 3. Spotkanie ministrantów na stopień Choralisty – środa, godz. 16. 00.
 4. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas szóstych – środa, godz. 15. 00 lub czwartek, godz. 16. 00. Z klasy siódmej – piątek, godz. 16. 00.
 5. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała. Spotkanie organizacyjne z Rodzicami – poniedziałek, 17 czerwca, o godz. 19. 00 w Szkole Podstawowej w Raciborowicach.
 6. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne drogi”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
 7. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Eugeniusza Nosala z Prawdy. Pomódlmy się za niego: wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…