OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DRUGA NIEDZIELA PO NARODZENIU PAŃSKIM 04. 01. 2026 rok

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Zmianka Tajemnic Różańcowych odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 7. 00.
  2. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 11. 00 wystąpi chór CAMINO GOSPEL. Zapraszam do wspólnego świętowania i śpiewania.
  3. O godz. 16. 30 Nieszpory.
  4. Kalendarz Liturgiczny:
  • Wtorek – Uroczystość Objawienia Pańskiego – TRZECH KRÓLI. Msze Święte w naszym kościele jak w niedzielę. Po każdej Mszy poświęcenie przyniesionej kredy i kadzidła. Po Mszy Świętej o godz. 11. 00 zapraszam na Orszak Trzech Króli, który uświetni koncert Orkiestry Dętej OSP Mszana Dolna. Zachęcam do przebrania się w stroje królewskie dzieci, młodzież i dorosłych. Orkiestra zagra jeszcze podczas Mszy o godz. 9. 00.
  • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Piątek – po Mszy Świętej o godz. 18. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela – Święto Chrztu Pańskiego. Kończy się liturgiczny Okres Narodzenia Pańskiego.
  1. W gablotce i na stronie internetowej znajduje się plan Wizyty Duszpasterskiej 2025/ 2026 rok. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza, a pragnie się spotkać, może się umówić indywidualnie po 12 stycznia.
  2. Zachęcam do zapoznania się z modlitewnikiem „W intencji pokoju za wstawiennictwem św. Franciszka z Asyżu”. Znajduje się on na ołtarzu św. Małgorzaty. Cena – 4 złote.
  3. Parafialna pielgrzymka do Ziemi Świętej: Palestyna, Izrael, Jordania i Egipt, odbędzie się od 3 do 17 listopada 2026 roku. Jest jeszcze kilka wolnych miejsc. Szczegóły znajdują się w gablocie i na stronie internetowej. Zgłoszenia przyjmuje Pani Elżbieta Raźna.
  4. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Świętej przy wyjściu z kościoła będą rozprowadzane kalendarze Orkiestry „Wieniawa”. Orkiestra zachęca do ich nabycia i życzliwego wsparcia działalności Orkiestry.
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny HISTORIA KOŚCIOŁA” – o listach św. Jana Pawła II „Staś”.
  6. W zeszłym tygodniu pożegnaliśmy śp. Adama Szczupaka z Zastowa. Pomódlmy się za niego: Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie, ….
  7. Zapraszam dzieci po obrazki.

WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Niedziela, 4. I. 2026 r. od godz. 13. 00

RACIBOROWICE – ulice Nad Zalewem, Krajobrazowa, Kolejowa

 

Poniedziałek, 5. I. 2026 r. od godz. 15. 00

RACIBOROWICE – ulice Braci, Długosza (numery parzyste od Zastowa do Batowic)

 

Środa, 7. I. 2026 r. od godz. 14. 30

RACIBOROWICE – ulice Młyńska, Rzeczna, Na Błonia, Wieniawa

 

Czwartek, 8. I. 2026 r. od godz. 15. 00

RACIBOROWICE – ulica Piękna

 

Piątek, 9. I. 2026 r. od godz. 15. 00

RACIBOROWICE – ulice Wawelska (od hotelu), Papieska

 

Sobota, 10. I. 2026 r. od godz. 8. 30

RACIBOROWICE – ulice Długosza (numery nieparzyste od Batowic do Zastowa), Szumiących Wierzb, Radzikowskiego, Szkolna, Kanonicza

 

Niedziela, 11. I. 2026 r. od godz. 13. 00

RACIBOROWICE – ulica Świętej Małgorzaty

 

Poniedziałek, 12. I. 2026 r. od godz. 15. 00

RACIBOROWICE – ulice Wyborna (od ul. Wieniawa), Rycerza Racibora