OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE
SIÓDMA NIEDZIELA WIELKANOCNA 01. VI. 2025 ROK
UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO
- Przeżywamy dzisiaj Uroczystość Wniebowstąpienia Jezusa Chrystusa. Po czterdziestu dniach od Zmartwychwstania Pan Jezus na oczach uczniów wstąpił do Nieba. Pierwsza niedziela miesiąca – Zmianka Tajemnic Różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Wszystkim dzieciom z okazji ich Święta życzę błogosławieństwa Bożego i opieki Matki Bożej.
- Dziękuję za przygotowanie sprawowania Sakramentu Bierzmowania: Rodzicom i Młodzieży za Dar Ołtarza – ornat, który będzie służył we Mszach Świętych z Sakramentem Małżeństwa. Dziękuję także Księdzu Kanonikowi, Panom Kościelnym, Panu Organiście, Służbie Liturgicznej i wszystkim uczestnikom.
- Wczoraj w Katedrze na Wawelu siedmiu diakonów przyjęło święcenia kapłańskie. Pamiętajmy o nich w modlitwie.
- Dzisiaj rozpoczynamy Nabożeństwa Czerwcowe, które będą sprawowane codziennie o godz. 17. 30, a w niedzielę i święta – o godz. 16. 30.
- Kalendarz liturgiczny:
- Poniedziałek –Wspomnienie Świętych Męczenników Marcelina i Piotra.
- Wtorek – Wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
- Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Czerwcowego o godz. 17. 30.
- Czwartek – Pierwszy miesiąca. Modlitwa o liczne i święte powołania kapłańskie, zakonne i misyjne za przyczyną św. Jana Pawła II podczas Nabożeństwa Czerwcowego.
- Piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za zniewagi po Mszy Świętej o godz. 7. 00. W tym dniu obowiązkowo uczestniczą we Mszy Świętej uczniowie klas siódmych i szóstych.
- Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające za bluźnierstwa wobec Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00.
- Niedziela – Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Wspomnienie św. Jadwigi, Króla Polski.
- Zapraszam za tydzień w niedzielę na Mszę Świętą i Nabożeństwo Fatimskie na godz. 17. 00. Proszę o niesienie Figury Matki Bożej i Różańca mieszkańców Dziekanowic.
- Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas siódmych – wtorek, o godz. 15. 20; z klas szóstych – środa, godz. 16. 40.
- Spotkania ministrantów: wtorek godz. 16. 00 – Ministrant Światła; wtorek godz. 16. 30 – Choralista; środa godz. 16. 00 – Ministrant Księgi; piątek – najmłodsi ministranci..
- Modlitwa przy pomniku Jana Pawła II w każdy piątek czerwca o godz. 21. 00.
- W CZERWCU MSZE ŚWIĘTE W TYGODNIU TYLKO O GODZ. 18. 00.
- W dniach 8 – 10 września 2025 roku parafia organizuje pielgrzymkę „Szlakiem Wiary i Historii”. Odwiedzimy: Częstochowę, Kalisz, Gniezno, Poznań, Kórnik i Licheń. Szczegóły w gablocie i na stronie internetowej
- Na przełomie stycznia i lutego 2026 roku organizowana jest przez naszą parafię pielgrzymka do Ziemi Świętej. Szczegóły w gablocie z ogłoszeniami i na stronie internetowej.
- Od Środy Popielcowej rozpoczął się czas Spowiedzi i Komunii Wielkanocnej i trwać będzie do Niedzieli Trójcy Świętej, to jest do 15 czerwca.
- Zachęcam do dołączenia się do akcji „S.O.S dla Ziemi Świętej – Betlejem potrzebuje Ciebie”. Szczegóły na stronie internetowej.
- Opactwo Ojców Cystersów w Krakowie – Mogile, ul. Klasztorna 11, serdecznie zaprasza mężczyzn zainteresowanych życiem kapłańskim czy zakonnym w klasztorze, na indywidualne dni skupienia. Szczegóły na stronie internetowej Opactwa w zakładce: rekolekcje powołaniowe.
- Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Krakowie szuka rodzin zastępczych. Bliższe informacje na ulotkach w przedsionku kościoła.
- Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Gość Niedzielny”, „Niedziela”, „Mały Gość Niedzielny”, „Gość Niedzielny – EKSTRA”, „Staś”.
- Zapraszam dzieci po obrazki.