2022 rok witaliśmy z nadzieją na dobrą zmianę, na powrót do normalnego życia, bez nakazów i ograniczeń pandemicznych.

Pierwszym dużym zgromadzeniem modlitewnym 2022 roku, była uroczystość Bożego Ciała.

Piękna pogoda, poczucie bezpieczeństwa, zgromadziły na tej uroczystości całą parafię.

Procesja przebiegała w podniosłym modlitewnym skupieniu.

W czerwcu nabożeństwu fatimskiemu przewodniczył Ksiądz Mateusz Zbroja, podczas procesji figurę i różaniec nieśli przedstawiciele Dziekanowic.

Ksiądz Mateusz rozpoczyna posługę duszpasterską, wraz z kilkoma kolegami święcenia kapłańskie otrzymał w maju z rąk Księdza Arcybiskupa Marka Jędraszewskiego. Księdzu Mateuszowi na następne lata posługi kapłańskiej życzymy Błogosławieństwa Bożego.

Każdego roku bardzo ważnym wydarzeniem modlitewnym jest odpust parafialny. Parafia w Raciborowicach ma niezwykłą patronkę. Święta Małgorzata Dziewica i Męczennica była postacią niezwykłą, godną naśladowania także w dzisiejszych czasach. Odpust parafialny to święto całej społeczności parafialnej, to okazja do udziału w modlitewnych spotkaniach, a także do świętowania w gronie rodzinnym.

W pierwszą niedzielę września odbywają się dożynki parafialne. Jest to okazja do modlitwy, do dziękczynienia i podziękowania Bogu, Świętej Małgorzacie i Maryi za ochronę naszych upraw, domów i naszych rodzin przed kataklizmami i klęskami żywiołowymi.

W tym roku piękny wieniec dożynkowy przynieśli do świątyni mieszkańcy Batowic.

W październiku przeżywamy ostatnie nabożeństwo fatimskie. W tym roku Mszę Święta sprawował i Słowo Boże wygłosił Ksiądz Arcybiskup Wacław Depo z Częstochowy. Długo czekaliśmy na wspólną modlitwę z Księdzem Arcybiskupem, na drodze do spotkania stanęła pandemia i liczne obowiązki naszego Gościa. Prosiliśmy Księdza Arcybiskupa, który jest tak blisko Czarnej Madonny, aby polecił naszą parafię jej opiece.

Ostatnim ważnym wydarzeniem mijającego roku było ponowne spotkanie z Ojcami Misjonarzami, podczas Renowacji Misji Świętych, które miało miejsce w listopadzie 2022 roku.

 

Opracowała: mgr Krystyna Zbroja