Dzisiaj Pierwsza Niedziela Miesiąca na zakończenie Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu.

Po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.

w Archidiecezji Krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

 

W tym tygodniu przypada :

 

        Poniedziałek        – św. Jadwigi , królowej

        Czwartek    –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało

            Msza św. rano  o  godz. 7.00   centralna  o godz. 10.00  oraz  po południu  o 17.00  

 o godz  11.00 ruszy procesja do czterech ołtarzy 

W tym roku wyjątkowo ze względu na wciąż trwający stan epidemii oraz zaległe majowe nabożeństwa pod figurami w poszczególnych wioskach  Procesja z Najświętszym Sakramentem będzie mieć inny charakter niż zwykle .

Wyjdziemy więc z Panem Jezusem, obecnym w Najświętszym Sakramencie, na ulice i place naszych wiosek aby wyznać naszą wiarę w Boga i prosić o Jego błogosławieństwo.

W transporcie kołowym a nie pieszym przemierzymy z Chrystusem Eucharystycznym umieszczonym w monstrancji  zatrzymując się przy kolejnych ołtarzach, zbudowanych we wszystkich sześciu miejscowościach należących do naszej parafii 

I tak o 11-tej rozpoczniemy naszą procesję przy Ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców Raciborowic odmawiając Koronkę do Miłosierdzia Bożego . o 11.20, przy  I-wszym ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców Batowic, o 11.40 przy  II-gim ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców Dziekanowic ,  o 12.00 przy  III-cim ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców Kończyc, o 12.30 przy  IV-tym ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców Prawdy i o 13.00 przy  ołtarzu przygotowanym przez mieszkańców  Zastowa na zakończenie procesji z Nabożeństwem do Najświętszego Serca Jezusowego . i powrócimy do kościoła by odśpiewać uroczyste Te Deum.

Procesja przejdzie od kościoła w Raciborowicach ul.Papieską, Młyńską i Jana Długosza w stronę Batowic. Za mostem w Batowicach ul.Spacerową, Akacjową oraz Karola Wojtyły w stronę Dziekanowic . w Dziekanowicach ul. Szmaragdową, Długą, Wolności, Kwiatową, przez tgz.łąki  w stronę  Raciborowic i dalej do Kończyc. Następnie przez Książniczki, Zdzięsławice w stronę Prawdy. Z Prawdy przez Raciborowice do Zastowa i powrót do kościoła.

W obliczu wciąż zagrażającej pandemii pamiętajmy o zachowaniu stosownych przepisów państwowych, które stoją na straży naszego bezpieczeństwa, zdrowia i życia. Dlatego prośba aby wszyscy uczestniczący w orszaku procesyjnym po zatrzymaniu przy poszczególnych stacjach, stali obok swoich samochodów nie przemieszczając się pod ołtarz.

Prosimy aby cała wieś zgromadziła się przy swoim ołtarzu  na wspólnych modlitwach dziękczynno-błagalnych o potrzebne łaski i bł. Boże w rodzinach.  

Wszystkich prosimy o godne zachowanie i uczczenie Chrystusa Eucharystycznego, jest to bowiem publiczne wyznanie naszej wiary.

               Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

 

       

Przez całą oktawę Bożego Ciała o ile pogoda na to pozwoli codziennie po Mszy św. wieczornej o godz.17.00 będzie procesja wokół kościoła, połączona z nabożeństwem czerwcowym .

Bardzo prosimy aby w Oktawie Bożego Ciała zechciała się włączyć cała parafia;   niech przyjdą dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach od komunii,  kobiety z żywych róż do świec , mężczyźni do chorągwi  , młodzież do feretronów i baldachimu. 

 

W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie o godz.11.00

 

Piątek       bł. Piotra Dańkowskiego, kapłana i męczennika

      Sobota     – św. Antoniego z Padwy, kapłana i doktora Kościoła

 

W przyszłą niedzielę  o godz.17.00  kolejne Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną,  poprowadzi  były wikariusz ks. Mariusz Mendyk

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca tym razem prosimy mieszkańców Dziekanowic.

                                                           

Nabożeństwa czerwcowe w ciągu tygodnia do środy będą  o godz.17.00 a po nich Msza św.

Natomiast od czwartku przez całą oktawę Bożego Ciała będą po wieczornej Mszy św. podczas procesji.

                    

W czasie nabożeństw czerwcowych  modlimy się w tym roku szczególnie o ustanie epidemii oraz o dobre urodzaje.. Zachęcamy do udziału w tych pięknych Nabożeństwach do Najświętszego Serca Jezusowego.

 

W  związku z nadal trwającym  stanem epidemii informujemy że ;

 

           Ilość wiernych w kościele jest już bez żadnych limitów przy zachowaniu reżimu sanitarnego ,wszyscy wierni mają mieć zakryte usta i nos.

 

           Uroczystości pogrzebowe odbywają się ponownie w kościele.

 

Uroczystości pogrzebowe z urną , a więc już po kremacji odbywać się będą zawsze  w Kaplicy Cmentarnej.

 

            Msze św.  w ciągu tygodnia codziennie rano o godz.7.00 oraz wieczorem po nabożeństwie czerwcowym.

 

            Od godz.16.30  jest  wystawienie Najświętszego Sakramentu  cicha adoracja  aż do rozpoczęcia Nabożeństwa czerwcowego,  na zakończenie nabożeństwa z racji setnej rocznicy urodzin papieża Jana Pawła II odmawiamy  jedną dziesiątkę różańca oraz Litanię do św. papieża Polaka.

Spowiedź w naszym kościele jest zawsze pół godziny przed Mszą św.

 

Coroczna czerwcowa pielgrzymka do Częstochowy zostaje przesunięta na czas powakacyjny.