W dzisiejszą niedzielę w archidiecezji krakowskiej kończy się okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

godz.16.30 Nabożeństwo majowe o 17.00 wieczorna Msza św.

Poniedziałek – św. Justyna , męczennika

Od jutra rozpoczynają się Nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego
Nabożeństwa czerwcowe będą w ciągu tygodnia codziennie po Mszy św. o godz.17.00 natomiast w niedziele i święta Nabożeństwa czerwcowe będą zamiast Nieszporów o 16.30  Zachęcamy wszystkich do licznego udziału w tych pięknych czerwcowych Nabożeństwach .

Przez cały maj codziennie przy pomniku św. Jana Pawła II w godzinę Apelu Jasnogórskiego o 21.00 gromadziła się liczna grupa wiernych na wspólną modlitwę majową, również i w czerwcu w każdy piątek o godz. 21-szej zapraszamy do wspólnej modlitwy czerwcowej do Najświętszego Serca Jezusowego wszystkich którzy wcześniej ze względu na pracę i inne obowiązki nie mogą w czerwcówkach uczestniczyć.

Wtorek – – św. męczenników Marcelina i Piotra

Środa – św. męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy

we Czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało
Msza św. rano o godz. 7.00 oraz centralna przy ołtarzu polowym o godz. 10.00
po tej Mszy św. ruszy procesja do czterech ołtarzy

Bardzo prosimy o przygotowanie ołtarzy tak jak to było w roku ubiegłym przez tych,
za których się przy poszczególnych ołtarzach w sposób szczególny w Boże Ciało modlimy,
a więc ;
I-szy – przygotują katecheci oraz dzieci i młodzież szkolna ,
II-gi – parafianie należący do Gminy Kocmyrzów-Luborzyca a więc mieszkańcy Zastowa,
III-ci – parafianie należący do Gminy Zielonki a więc mieszkańcy Batowic i Dziekanowic,
IV-ty – parafianie należący do Gminy Michałowice a więc mieszkańcy Kończyc, Prawdy i Raciborowic,

godz.16.30 Nabożeństwo czerwcowe  o 17.00 wieczorna Msza św.

Przez całą oktawę Bożego Ciała o ile pogoda na to pozwoli codziennie po Mszy św. wieczornej  o godz.17.00 będzie procesja wokół kościoła, połączona z nabożeństwem czerwcowym dlatego zachęcam wszystkich do licznego w niej udziału.  Proszę dzieci i młodzież aby na procesję przychodziły. W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie o godz.11.00

Piątek – św. Bonifacego , biskupa i męczennika

Pierwszy Piątek miesiąca – spowiedź rano od godz. 6.30  oraz wieczorem od godz. 16.00
Nabożeństwo do Najśw. Serca Jezusowego po rannej i wieczornej Mszy św.
od godz. 9.00 nawiedzenie chorych

W najbliższy piątek o godz. 19.00 rozpoczynamy comiesięczne czuwania przed ŚDM – Kraków 2016.
Zapraszamy do wspólnej modlitwy nie tylko młodzież ale wszystkich, którzy pragną dobrze przygotować się do tego wyjątkowego spotkania młodych z całego świata w lipcu 2016 r. w Krakowie wraz z papieżem Franciszkiem

W piątek na wieczorną Mszę św. i Nabożeństwo czerwcowe zapraszamy wszystkie rodziny ,
które w tym tygodniu gościć będą obraz Jezusa Miłosiernego w swoich domach w ramach trwającej peregrynacji.

Sobotę Pierwsza Sobota miesiąca – Nabożeństwo o Niepokalanym Sercu Maryi po rannej Mszy św.
W przyszłą niedzielę już po raz kolejny przeżywać będziemy Święto Dziękczynienia. Na prośbę Metropolity Krakowskiego po każdej Mszy św. przed Kościołem do specjalnych puszek będą zbierane ofiary, na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

W przyszłą niedzielę po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańca św.