w   Poniedziałek        – św. Antoniego z Padw , zakonnika i doktora Kościoła

we  Wtorek               –   bł. Michała Kozala,,  biskupa i męczennika

w  Środę         po wieczornej  Mszy św.  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek    –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało

Msza św. rano  o  godz. 7.00  oraz centralna  przy ołtarzu polowym  o godz. 10.00

po tej Mszy św. ruszy procesja do czterech ołtarzy

Bardzo prosimy o przygotowanie  ołtarzy tak jak to było w roku ubiegłym przez tych, za których  się przy poszczególnych ołtarzach w sposób szczególny w Boże Ciało modlimy, a więc ;

I-szy   –  przygotują katecheci oraz dzieci i młodzież szkolna ,

II-gi    – parafianie należący do Gminy Kocmyrzów-Luborzyca a więc mieszkańcy Zastowa,

III-ci   – parafianie należący do Gminy Zielonki a więc mieszkańcy Batowic i Dziekanowic,

IV-ty  –  parafianie należący do Gminy Michałowice a więc mieszkańcy Kończyc, Prawdy i Raciborowic,

Bardzo prosimy aby na procesję w Uroczystość Bożego Ciała zechciała się włączyć cała parafia;   niech przyjdą dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach od komunii,  kobiety z żywych róż do świec , mężczyźni do chorągwi ( niech żadna chorągiew nie pozostanie  w kościele podczas procesji, sołtysów proszę o wyznaczenie mężczyzn do niesienia chorągwi z poszczególnych wiosek) , młodzież do feretronów i baldachimu. Orkiestra i straż niech wezmą czynny udział w procesji,

Was wszystkich prosimy o godne zachowanie i uczczenie Chrystusa Eucharystycznego, jest to bowiem publiczne wyznanie naszej wiary.

Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

Proszę parkować samochody na placu plebańskim i parkingu w stronę Prawdy tak aby nie przeszkadzać w procesji, która pójdzie od ołtarza polowego tak jak to było w ubiegłych latach.

po południu bez zmian  nabożeństwo czerwcowe  o godz.16.30   i o 17.00   Msza św.

Przez całą oktawę Bożego Ciała o ile pogoda na to pozwoli codziennie po Mszy św. wieczornej  o godz.17.00 będzie procesja wokół kościoła, dlatego zachęcam wszystkich do licznego w niej udziału.    Proszę dzieci i młodzież aby na procesję przychodziły.

W przyszłą niedzielę procesja eucharystyczna  będzie po sumie o godz.11.00

w  Piątek       św. Alberta Chmielowskiego  , zakonnika

Nabożeństwa czerwcowe  do Najświętszego Serca Jezusowego z Koronką do Bożego Miłosierdzia codziennie o godz. 16.30

W przyszłą niedzielę 3-cia niedziela miesiąca więc składka przeznaczona będzie na pokrycie kosztów związanych z pracami remontowo-budowlanymi prowadzonymi w naszej parafii.

W przyszłą niedzielę o godz.17.00 kolejne  Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną  poprowadzi  ks. Mateusz Zbroja – neoprezbiter

O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej oraz różańca prosimy mieszkańców Dziekanowic.

Wszystkich bardzo serdecznie zapraszam do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Marii Panny,

W ubiegłą niedzielę Członkowie Rady Parafialnej po każdej Mszy św.  przeprowadzili ostatnią z trzech zaplanowanych  zbiórek na prace projektowe  dotyczące modernizacji instalacji elektrycznej w kościele, wykonanie , systemów zabezpieczających przed pożarem, instalacji antywłamaniowej , monitoringu oraz modernizacji ogrzewania kościoła.

Koszty projektowe które  musi pokryć parafia aby zwrócić się do różnych instytucji  z prośbą o dotacje na wykonanie planowanych zadań zostaną więc w całości pokryte i jeszcze zostaje  zaliczka na prace modernizacyjne , które po wykonaniu przez Firmę projektową „EL-TER” prac projektowych i zatwierdzeniu przez Konserwatora Zabytków oraz uzyskaniu pozwolenia na budowę a także  uzyskaniu odpowiednich dotacji powinny rozpocząć się wiosnę przyszłego roku.

Kosztorys prac projektowych znajduje się w gablocie przykościelnej oraz na stronie internetowej naszej parafii..

Wszystkim którzy czują się odpowiedzialni za naszą piękną świątynię i odpowiedzieli  na prośbę ks.proboszcza z Radą Parafialną niech Pan Jezus gospodarz tego miejsca pobłogosławi.

Wyjazd pielgrzymów do Częstochowy  23 czerwca br.  sprzed kościoła w południe o godz. 12.00

Zmarł były wikariusz naszej parafii śp.ks.Mirosław Mężyński – pogrzeb będzie we wtorek o godz.12.00 w Strumianach koło Wieliczki.