Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca na zakończenie Mszy św. odprawimy adorację Najświętszego Sakramentu.

po rannej Mszy św. zmianka tajemnic różańcowych

o godz. 16.30 Nabożeństwo czerwcowe do Najświętszego Serca Jezusowego

o godz. 17.00 wieczorna  Msza św.

w archidiecezji krakowskiej kończy się dzisiaj okres spowiedzi i Komunii św. wielkanocnej.

W tym tygodniu :

Nabożeństwa czerwcowe  do Najświętszego Serca Jezusowego z Koronką do Bożego Miłosierdzia  codziennie o  godz.16.30.

w  Środa   Nabożeństwo czerwcowe  z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

w  Czwartek    –  Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi ChrystusaBoże Ciało

Msza św. rano  o  godz. 7.00  oraz centralna  przy ołtarzu polowym  o godz. 10.00  po tej Mszy św. ruszy procesja do czterech ołtarzy

po południu nabożeństwo czerwcowe  o godz.16.30   i o 17.00  wieczorna  Msza św.

Bardzo prosimy o przygotowanie  ołtarzy tak jak to było w roku ubiegłym przez tych, za których się przy poszczególnych ołtarzach w sposób szczególny w Boże Ciało modlimy, a więc ;

I-szy   –  Raciborowice i Prawda

II-gi    –  Zastów

III-ci   – Batowice  i Dziekanowice

IV-ty  –  Kończyce

Bardzo prosimy aby na procesję w Uroczystość Bożego Ciała zechciała się włączyć cała parafia;   niech przyjdą dziewczynki do sypania kwiatów, chłopcy do dzwonienia, dzieci komunijne w strojach od komunii,  kobiety z żywych róż do świec , mężczyźni do chorągwi ( niech żadna chorągiew nie pozostanie  w kościele podczas procesji, sołtysów proszę o wyznaczenie mężczyzn do niesienia chorągwi z poszczególnych wiosek) , młodzież do feretronów i baldachimu. Orkiestra i straż niech wezmą czynny udział w procesji, wszystkich prosimy o godne zachowanie i uczczenie Chrystusa Eucharystycznego, jest to bowiem publiczne wyznanie naszej wiary.

Za pobożny udział w procesji Bożego Ciała można uzyskać odpust zupełny.

Prosimy  parkować samochody na placu plebańskim i parkingu w stronę Prawdy tak aby nie przeszkadzać w procesji, która pójdzie od ołtarza polowego tak jak to było w ubiegłych latach.

Nad zapewnieniem bezpieczeństwa procesji oprócz policji , prosimy również strażaków.

Przez całą oktawę Bożego Ciała o ile pogoda na to pozwoli codziennie o godz. 16.30 będzie procesja wokół kościoła  z Nabożeństwem czerwcowym  do Najświętszego Serca Jezusowego  i wieczorna Msza św.  dlatego zachęcam wszystkich do licznego w niej udziału. Prosimy dzieci i młodzież aby na procesję przychodziły.

W przyszłą niedzielę procesja będzie po sumie o godz.11.00