Dzisiaj o godz. 17.00 wieczorna Msza św.

 

W tym tygodniu  :

 

 Środa      –   o godz. 17.00  Msza św. oraz  Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy

 

         Piątek      –  o godz.17.00  Msza św. oraz Koronka do Miłosierdzia Bożego

Z racji Oktawy Wielkanocnej w ten piątek nie obowiązuje post         

           

          W przyszłą niedzielę  –  Niedziela Bożego Miłosierdzia 

 

Dzisiejsze ofiary przeznaczone są na Papieski Uniwersytet Jana Pawła II w Krakowie

 

                            Gorące Podziękowanie składamy ;

Całej wspólnocie parafialnej pragniemy podziękować za gorliwość w czasie tegorocznego Wielkiego Postu i udział w nabożeństwach Drogi Krzyżowej, Gorzkich Żali i w czasie Triduum Paschalnego. Za ofiary na kwiaty i dekorację do Bożego Grobu. I w tym roku Grób pięknie był przystrojony kwiatami bo było je za co kupić,  podziękowanie dla P. Bożeny Kucza za przygotowanie tych pięknych kompozycji kwiatowych. Z ofiar złożonych na kwiaty do grobu wystarczyło jeszcze na zakup świec przy katafalku w czasie pogrzebu zarówno do kościoła jak do kaplicy na cmentarzu Andrzejowi Sikora za prowadzenie niedzielnej Drogi Krzyżowej. Prowadzącym wspólne czuwania modlitewne podczas Adoracji w Wielki Czwartek, Wielki Piątek i Wielką Sobotę Wszystkim , którzy tak bardzo licznie w modlitewnym skupieniu braliście udział zarówno w liturgii Wielkiego Tygodnia jak i adoracjach, nie było w tym roku takich minut , żeby nie było nikogo na adoracji, Panu organiście, Panom  kościelnym Janowi i Władysławowi ministrantom, lektorom, za pomoc przy Liturgii Wielkiego Tygodnia. Orkiestrze Wieniawa oraz  Strażakom zarówno za nocne czuwanie przy Grobie Pańskim jak i udział w procesji rezurekcyjnej. Asystom za przygotowanie feretronów i chorągwi i tak piękne zaprezentowanie ich na procesji rezurekcyjnej. Paniom niosącym światło, młodzieńcom  niosącym baldachim, wszystkim odświętnie ubranym w stroje krakowskie. Szczególne podziękowanie Pawłowi  Kasznikowi , oraz  Dominikowi Małkowi którzy pomagali przygotować kościół i dekoracji Ciemnicy oraz Grobu Pańskiego.  Wszystkim i każdemu z osobna za wszystko Bóg zapłać.

 

Bardzo gorąco pragniemy podziękować za pomoc  mieszkańcom Ukrainy dotkniętym działaniami wojennymi, którzy pozostali w swym kraju  bez środków do życia, często mieszkając w piwnicach bo domy ich zostały zniszczone .Wielką Sobotę  podczas święcenia pokarmów  zebraliśmy samochód dostawczy produktów żywności długoterminowej z przeznaczeniem dla mieszkańców w zbombardowanej Ukrainie. Jutro przekażemy te produkty Caritas Archidiecezji Krakowskiej. Podziękowania dla Pawła Kasznika za transport oraz młodzieży klas ósmych za pomoc.

 

Niech Chrystus Zmartwychwstały wszystkim Wam  wynagrodzi i Wam błogosławi.