OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

1 Niedziela Adwentu – 03. XII. 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godz. 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych.
 2. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – Wspomnienie św. Jana Damasceńskiego, Prezbitera i Doktora Kościoła oraz  św. Barbary, Dziewicy i Męczennicy.
 • Środa – Wspomnienie św. Mikołaja, Biskupa. O godz. 17. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Czwartek – Wspomnienie św. Ambrożego, Biskupa i Doktora Kościoła. Pierwszy czwartek miesiąca. O godz. 17. 00 Msza Święta i modlitwy o powołania kapłańskie i zakonne za przyczyną św. Jana Pawła II.
 • Piątek – Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze Święte o godz. 7. 00, 9. 00 i 17. 00. Na Godz. 17. 00 zapraszam Rodziców i dzieci klas trzecich – poświęcenie i wręczenie medalików.
 1. Rozpoczynamy Adwent, czyli czas radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa. Jest to też czas przygotowania do Świąt Bożego Narodzenia. Wzorem naszym jest Maryja, która przez swoją pokorę uczy nas zawierzenia się Bogu. Pomocą są Roraty. W tym roku o godz. 6. 45 w dni powszednie. Dzieci przynoszą lampiony, jak w ubiegłym roku, na które będą naklejone naklejki z numerami do losowania. Po Roratach czeka na uczestników gorąca herbata i drożdżówka w Sali Parafialnej przygotowana przez Panie z Zespołu Charytatywnego.
 2. Składamy serdeczne podziękowania za złożone ofiary na cele charytatywne w parafii i diecezji. Zebrano 3266 złotych. Połowa kwoty została przekazana na Caritas Archidiecezji Krakowskie, a połowa zostaje w parafii na cele charytatywne.
 3. Dzisiaj po każdej Mszy Świętej poświęcenie opłatków. Te poświęcone opłatki Panowie kościelni rozniosą po całej parafii. Ofiary składane im przy tej okazji są wynagrodzeniem za ich służbę przy parafii. Warto mieć w domu na stole wigilijnym poświęcone opłatki, a nie kupione gdzieś w sklepie.
 4. Panie z Zespołu Charytatywnego rozprowadzają po Mszach Świętych świece CARITAS – WIGILIJNE DZIEŁO POMOCY. Za każdą świecę nasza parafia oddaje 10 złotych do Caritasu.
 5. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
 6. Spotkania klasy VII: poniedziałek – godz. 15. 20 lub wtorek – godz. 16. 00.
 7. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. Do nabycia dwumiesięcznik „Historia Kościoła” w cenie 12 złotych. Pierwszy numer poświęcony historyczności Jezusa.