PIĄTA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 17. III. 2024 r.

1. Dzisiaj trzecia miesiąca. Składka przeznaczona jest na cele remontowe w naszej parafii.
  2. Dzisiaj również zapraszam na spotkanie po Mszy Świętej o godz. 11. 00 Rodziców uczniów klasy VIII przygotowujących się do Bierzmowania. Proszę o przyniesienie ze sobą „Katechizmów Bierzmowanych”.
  3. O godz. 15. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej, o godz. 15. 15 – Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16. 00. Po nich Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział można dostąpić odpustu zupełnego.
  4. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  5. Kalendarz liturgiczny:
  • Wtorek – Uroczystość Świętego Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny.
  • Środa – Msza Święta o godz. 18. 00. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – O godz. 18. 00 Msza Święta. Po niej rozpocznie się Droga Krzyżowa od kościoła pod krzyż w Dziekanowicach. Zapraszamy wszystkich Parafian do uczestnictwa w tym nabożeństwie. Strażaków proszę o zabezpieczenie trasy. KANCELARIA W TYM DNIU NIE BĘDZIE CZYNNA
  • Sobota – przedświąteczne odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00. Zgłoszenia chorych nie odwiedzanych w pierwsze soboty w kancelarii lub zakrystii.
  • Niedziela – Niedziela Palmowa Męki Pańskiej. Uroczyste poświęcenie palm i procesja rozpocznie się od ołtarza polowego o godz. 11. 00. Po Mszy będzie konkurs na najpiękniejszą i najwyższą palmę zrobioną własnoręcznie.
  1. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16. 15.
  2. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych we wtorek o godz. 17. 30.
  3. Spotkanie Rodziców dzieci klas trzecich we wtorek o godz. 18. 00 w salce katechetycznej.
  4. Spotkanie ministrantów przygotowujących się do przyjęcia stopnia CHORALISTY we środę o godz. 16. 00.
  5. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 16. 00.
  6. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  7. Z ołtarza św. Małgorzaty można zabrać po jednej książeczce dla rodziny. Jest to przygotowanie do Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej.
  8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi” – nowy numer, „Gość Niedzielny EKSTRA – Wielki Post z Pasją”, a także „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” w cenie 12 złotych.