TRZECIA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 03. III. 2024 r.

1. Trwają w naszej parafii Święte Rekolekcje Wielkopostne. Nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych wygłasza Ks. Łukasz Auguściak, Dyrektor Szkoły Salezjanów w Krakowie.
  2. Po Mszy o godz. 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych.
  3. Dzisiaj po Mszy Świętej można nabyć Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia od każdego baranka odprowadza do Caritasu 8 złotych.
  4. O godz. 15. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej, o godz. 15. 15 – Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16. 00. Po nich Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział można dostąpić odpustu zupełnego.
  5. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  6. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Święto św. Kazimierza, Patrona Archidiecezji Krakowskiej.
  • Środa – Msza Święta o godz. 18. 00. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Pierwszy miesiąca. Modlitwa za przyczyną św. Jana Pawła II o powołania kapłańskie, zakonne i misyjne po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
  • Piątek – Droga Krzyżowa o godz. 17. 30 i po niej o godz. 18. 00 Msza Święta. O godz. 19. 00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być o 17. 30.
  • Niedziela – Zakończenie naszych Świętych Rekolekcji Wielkopostnych. Spowiedź od godz. 13. 00 do 15. 00. Składka przeznaczona będzie dla Rekolekcjonisty jako wynagrodzenie za głoszone słowo.
  1. W poniedziałek, wtorek i środę na nauki rekolekcyjne przychodzą według harmonogramu dzieci i młodzież naszej szkoły. Proszę o dopilnowanie ich uczestnictwa. Po nauce udają się do szkoły.
  2. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16. 00.
  3. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 16. 00.
  4. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  5. Z ołtarza św. Małgorzaty można zabrać po jednej książeczce dla rodziny. Jest to przygotowanie do Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej.
  6. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Juliannę Bochenek z Dziekanowic. Pomódlmy się za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …
  7. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi”, „Gość Niedzielny EKSTRA – Wielki Post z Pasją” w cenie 14 złotych, a także „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” w cenie 12 złotych.