OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

3 Niedziela Adwentu – 17. XII. 2023 r.

 1. Dzisiaj trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele inwestycyjne w parafii.
 2. Dzisiaj o godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Środa – O godz. 17. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Piątek – O godz. 17. 00 Msza Święta i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Sobota – odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godziny 9. 00. Zapisy chorych (oprócz odwiedzanych w pierwsze soboty) w zakrystii lub kancelarii.
 • Niedziela – ostatni dzień Adwentu – WIGILIA. Msze Święte jak w niedzielę. Nie ma Mszy Świętej o godz. 17. 00. Msza Święta (Pasterka) – o północy. Składka z Pasterki przeznaczona jest na FUNDUSZ OBRONY ŻYCIA – SOS
 1. Za tydzień Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wyjątkowego wieczoru: wspólna modlitwa, podzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd i wspólne wyjście na Pasterkę. Tradycyjnie zachowajmy post, choć to jest niedziela.
 2. Roraty w tym roku o godz. 6. 45 w dni powszednie do soboty. Dzieci przynoszą lampiony, jak w ubiegłym roku, na które będą naklejone naklejki z numerami do losowania. Po Roratach czeka na uczestników gorąca herbata i drożdżówka w Sali Parafialnej przygotowana przez Panie z Zespołu Charytatywnego.
 3. W zakrystii u Panów Kościelnych są do nabycia poświęcone opłatki.
 4. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą poranną i wieczorną.
 5. Zaraz po Świętach Bożego Narodzenia rozpocznie się w naszej parafii Wizyta Duszpasterska – Kolęda. Ksiądz pójdzie z dwoma ministrantami w następującej kolejności: Zastów, Dziekanowice, Batowice, Prawda, Kończyce, Raciborowice. Dokładny harmonogram Wizyty Duszpasterskiej będzie umieszczony w gablotce i na stronie internetowej parafii oraz ogłaszany co niedzielę.
 6. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” i „Staś”.
 8. Do wieczności odprowadziliśmy śp. Marię Zybura – Skrabalak. Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie…