OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 04. II. 2024 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 7.00 Zmianka Tajemnic Różańcowych.
 2. Trwa w naszej parafii Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny.
 3. Dzisiaj zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 11. 00 dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po odbiór książeczek.
 4. O godz. 16. 30 zamiast Nieszporów Adoracja i po niej Msza Święta.
 5. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
 6. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – Wspomnienie św. Agaty, Dziewicy i Męczennicy.
 • Wtorek – Wspomnienie św. Męczenników Pawła Miki i Towarzyszy.
 • Środa – O godz. 18. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Piątek – O godz. 18. 00 Msza Święta i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
 • Sobota – Wspomnienie św. Scholastyki, Dziewicy.
 • Niedziela – Wspomnienie NMP z Lourdes – Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji zapraszam na Mszę Świętą na godz. 9. 00 wszystkie osoby chore i samotne. Po Mszy Świętej spotkanie w salce katechetycznej.
 1. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie scholi parafialnej w salce katechetycznej o godz. 16. 00. Zapraszam chętne osoby do śpiewania.
 2. W poniedziałek o godz. 16. 00 spotkanie kandydatów na ministranta w salce katechetycznej.
 3. Spotkanie ministrantów w piątek o godz. 17. 00.
 4. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Helenę Ciepiela z Raciborowic i Józefa Cielucha. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi”.
 6. Dziękuję wszystkim zaangażowanym w przyjęcie w naszej parafii orkiestry OSP z Mszany Dolnej.
 7. Niepubliczne Przedszkole Caritas Archidiecezji Krakowskiej w Raciborowicach ogłasza zapisy na rok szkolny 2024/2025. Zaprasza dzieci od 2, 5 do 5 lat. Zapisów można dokonać osobiście w placówce lub mailowo. Dane dostępne są w gablotce.