OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DZIEWIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 02. VI. 2024 r.

 1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu. Po Mszy o godz. 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych.
 2. Trwa Oktawa Bożego Ciała. Dzisiaj Procesja po Mszy Świętej o godz. 11. 00. W tygodniu, do piątku włącznie, procesja połączona z Nabożeństwem Czerwcowym po Mszy Świętej o godz. 18. 00.
 3. Dzisiaj godz. 16. 30 Nabożeństwo Majowe i Msza Święta.
 4. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – wspomnienie Świętych Męczenników Karola Lwangi i Towarzyszy.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Czerwcowego po procesji.
 • Czwartek – pierwszy miesiąca. Modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne podczas Nabożeństwa Czerwcowego po procesji. Zakończenie Oktawy Bożego Ciała – poświęcenie wianków z ziół i kwiatów.
 • Piątek – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Pierwszy Piątek miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu za zniewagi po Mszy Świętej o godz. 7. 00. Procesja po Mszy Świętej o godz. 18. 00. Spowiedź przez cały tydzień od 17. 30. Z racji Uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 • Sobota – Wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. Nabożeństwo Czerwcowe już o godz. 17. 30.
 • Niedziela – Wspomnienie św. Efrema, Diakona.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU

I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00 

 1. Bardzo serdecznie dziękuję wszystkim, którzy przyczynili się do sprawnego przeprowadzenie Procesji w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – przygotowującym ołtarze, Służbie Liturgicznej, panom kościelnym, organistom, dzieciom pierwszokomunijnym, niosącym sztandary i feretrony, chłopcom dzwoniącym dzwoneczkami, dziewczynkom sypiącym kwiaty, panom niosącym baldachim, druhnom i druhom OSP oraz członkom MDP, policji, orkiestrze „Wieniawa”, paniom i panom z Róż Różańcowych i wszystkim uczestnikom.
 2. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie (oprócz Oktawy) o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
 3. Zapraszam na modlitwę pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00 w każdy piątek czerwca.
 4. Spotkanie najmłodszych ministrantów – poniedziałek, godz. 16. 15.
 5. Spotkanie ministrantów na stopień Choralisty – środa, godz. 16. 00.
 6. Spotkanie scholii – sobota, godz. 16. 00.
 7. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne drogi”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra”. Tym razem poświęcony świętym matkom i matkom świętych.
 9. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Czesława Spórnę z Krakowa. Pomódlmy się za niego: wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…