OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

DWUNASTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 23. VI. 2024 r.

 1. Rozpoczął się czas wakacji i urlopów. Wszystkim życzę błogosławionego czasu.
 2. Dzisiaj o godz. 16. 30 Nabożeństwo Czerwcowe i po nim Msza Święta.
 3. Kalendarz liturgiczny:
 • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Św. Jana Chrzciciela. Odpust na Czerwonym Prądniku.
 • Środa – Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy podczas Nabożeństwa Czerwcowego.
 • Piątek – wspomnienie św. Ireneusza, Biskupa i Męczennika.
 • Sobota – Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.
 • Niedziela – zakończenie Nabożeństw Czerwcowych o godz. 16. 30.

MSZA ŚWIĘTA W TYGODNIU W MAJU

I CZERWCU TYLKO O GODZ. 18. 00

 1. Nabożeństwa Czerwcowe w dni powszednie o godz. 17. 30. W niedzielę i święta – o godz. 16. 30. Po nabożeństwie Msza Święta. Prosimy Boga o pokój na świecie, za naszą Ojczyznę, za Ojca Świętego, biskupów i kapłanów, o dobre urodzaje, za dzieci i młodzież.
 2. Zapraszam na modlitwę pod pomnikiem św. Jana Pawła II na godz. 21. 00 w każdy piątek czerwca.
 3. Bóg zapłać za składkę z trzeciej niedzieli.
 4. Od 1 lipca rozpoczynają się zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Krakowską. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 5. 12 lipca przy naszej parafii odbędzie się zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Szczegóły na plakacie w gablocie i na ulotkach.
 6. W dniach 21 – 27 lipca planowany jest wyjazd wakacyjny z dziećmi do Skorzęcina koło Gniezna. Jest to wypoczynek o charakterze religijno – historycznym. Odwiedzimy Poznań, Gniezno, Biskupin oraz Pola Lednickie i Ostrów Lednicki. Koszt – 1000 złotych. Zapisy u ks. Rafała.
 7. Nasza parafia otrzymała pulę voucherów uprawniających do zniżkowego zakupu biletu na nazywaną arcydziełem technologii, absolutnie wyjątkową w skali światowej wystawę immersyjną: „Kaplica Sykstyńska. Dziedzictwo”. To odwzorowane w skali 1:1 w formule multimedialnej największe dzieła sakralne świata. Wystawa jest dostępna w Krakowie przez najbliższe tygodnie, a vouchery można odebrać w zakrystii.
 8. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” z plakatem naszej reprezentacji i kalendarzem rozgrywek Mistrzostw Europy, „Staś”. Jest też kolejny numer „Gość Niedzielny Ekstra” – poświęcony świętym matkom i matkom świętych oraz „Gość Niedzielny – Historia Kościoła” wydany jako wakacyjny przewodnik historyczny po ważniejszych miejscach związanych z chrześcijaństwem.
 9. W zeszły tygodniu odprowadziliśmy do wieczności śp. Magdalenę Knap z Dziekanowic, śp. Józefa Lacha z Bosutowa i śp. Agnieszkę Minorczyk z Krakowa. Pomódlmy się teraz za nich: wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…