DRUGA NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 25. II. 2024 r.

1. Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy Święte Rekolekcje Wielkopostne. Nauki dla dzieci, młodzieży i dorosłych wygłosi Ks. Łukasz Auguściak, Dyrektor Szkoły Salezjanów w Krakowie.
  2. O godz. 15. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego. Po niej, o godz. 15. 15 – Droga Krzyżowa. Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 16. 00. Po nich Msza Święta. Składka na Gorzkich Żalach jest przeznaczona na kwiaty do Grobu Pańskiego. Za udział można dostąpić odpustu zupełnego.
  3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – Msza Święta o godz. 18. 00. Po niej Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – Pierwszy miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy porannej. Spowiedź codziennie pół godziny przed Mszą Świętą. Droga Krzyżowa o godz. 17. 30 i po niej o godz. 18. 00 Msza Święta. O godz. 19. 00 Droga Krzyżowa dla tych, którzy nie mogą być o 17. 30.
  • Sobota – Pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po Mszy porannej. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00. Do chorych pojedzie równolegle dwóch księży.
  • Niedziela – Pierwsza miesiąca. Zmianka tajemnic różańcowych po Mszy o godz. 7. 00.
  1. Spotkanie kandydatów na ministrantów w poniedziałek o godz. 16. 00.
  2. Spotkanie scholii w sobotę o godz. 16. 00.
  3. W naszej Archidiecezji od Środy Popielcowej rozpoczął się czas spowiedzi i Komunii wielkanocnej. Trwać on będzie do Uroczystości Trójcy Przenajświętszej czyli do 26 maja.
  4. Składka z ubiegłej niedzieli wyniosła 4015, 60 złotych. Bóg zapłać. Została przekazana na dzieła sakralne związane z osobą św. Jana Pawła II.
  5. Wyjazd na Misterium Męki Pańskiej do Myślenic będzie 2 marca o godz. 16. 30. Zapisy w zakrystii i kancelarii. Koszt 30 złotych.
  6. Od następnej niedzieli można będzie nabyć Baranki Wielkanocne Caritas. Parafia od każdego baranka odprowadza do Caritasu 8 złotych.
  7. Z ołtarza św. Małgorzaty można zabrać po jednej książeczce dla rodziny. Jest to przygotowanie do Kongresu Eucharystycznego Archidiecezji Krakowskiej.
  8. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Alfredę Klimas z Prawdy. Pomódlmy się za nią: Wieczne odpoczywanie racz jej dać Panie …
  9. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, „Misyjne Drogi”, „Gość Niedzielny EKSTRA – Wielki Post z Pasją” w cenie 14 złotych.