DRUGA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 14. I. 2024 r.

1. Dzisiaj zapraszam na spotkanie opłatkowe nową Radę Parafialną po Mszy Świętej o godz. 11. 00.
  2. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
  3. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
  4. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – Wspomnienie Świętego Antoniego, Opata. O godz. 18. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – Wspomnienie Świętego Józefa Sebastiana Pelczara, Biskupa. O godz. 18. 00 Msza Święta i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela – Wspomnienie Świętej Agnieszki, Dziewicy i Męczennicy. Jest to także Dzień Babci, a w poniedziałek Dzień Dziadka. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach. Trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na prace remontowe w naszej parafii.
  1. Zapraszam na spotkanie organizacyjne w sprawie przygotowania do Sakramentu Bierzmowania Rodziców uczniów klas szóstych w niedzielę, 21 stycznia, po Mszy Świętej o godz. 11. 00.
  2. W dniach od 18 do 25 stycznia trwa Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
  3. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie scholi parafialnej w salce katechetycznej o godz. 16. 00. Zapraszam chętne osoby do śpiewania.
  4. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Marka Pieniążka z Batowic, Stanisława Wiatra z Dziekanowic i Edwarda Nowaka z Raciborowic. Pomódlmy się za nich: Wieczny odpoczynek racz im dać Panie …
  5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, Gość Niedzielny”. W parafii jest do nabycia wydanie dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” o pracy misjonarzy. Znajdziemy tam także: zdjęcia, anegdoty misyjne, krzyżówkę konkursy oraz szesnastostronicowy dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki”. Koszt – 7 złotych.
  6. WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Poniedziałek 15. I. 2024 r. od godz. 16. 00

PRAWDA – ulice Pod Pielgrzymowem, Pod Akacjami, Landaus, Cicha

Wtorek 16. I. 2024 r. od godz. 16. 00

PRAWDA – ulice Prawda (dokończenie), Malownicze Wzgórze, Plebańska

Środa 17. I. 2024 r. od godz. 15. 00

KOŃCZYCE – ulice Zawiszy Czarnego (numery od 92 do 46), Skrzetuskiego, Kordeckiego, Wołodyjowskiego, Zagłoby

Czwartek 18. I. 2024 r. od godz. 15. 00

KOŃCZYCE – ulice Zawiszy Czarnego (od numeru 49), Godziejewskiego, Chodkiewicza, Podbipięty, Juranda, Jagienki, Czarnieckiego

Piątek 19. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Nad Zalewem, Krajobrazowa, Kolejowa

Sobota 20. I. 2024 r. od godz. 9. 00

RACIBOROWICE – ulice Długosza (numery nieparzyste od Zastowa do Batowic), Radzikowskiego, Szkolna, Kanonicza

Poniedziałek 22. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Braci, Długosza (numery parzyste od Zastowa do Batowic)

Wtorek 23. I. 2024 r. od godz. 15. 30

RACIBOROWICE – ulice Wieniawa, Papieska, Wawelska

Środa 24. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ul. Świętej Małgorzaty

Czwartek 25. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Młyńska, Rzeczna, Na Błonia

Piątek 26. I. 2024 r. od godz. 16. 00

RACIBOROWICE – ulice Piękna, Wyborna, Rycerza Racibora

Na Kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, Krzyż, palące się świece, Pismo Święte oraz wodę święconą, którą można zabrać z przedsionka kościoła. Bardzo proszę z pierwszych domów przyjechać po księdza.

Cały harmonogram Wizyty Duszpasterskiej jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej naszej Parafii. W wyjątkowych wypadkach plan może ulec zmianie.