OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

CZWARTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU 28. I. 2024 r.

 1. Dzisiaj rozpoczynamy Czterdziestogodzinne Nabożeństwo przed Wielkim Postem, które potrwa przez trzy kolejne niedziele. Po każdej Mszy Świętej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do następnej Mszy. Zapraszamy do wspólnej modlitwy całe rodziny.
 2. Dzisiaj gościmy w naszej parafii Orkiestrę Dętą Ochotniczej Straży Pożarnej z Mszany Dolnej. Zagrają podczas i po Mszy Świętej o godz. 9. 00 i 11. 00. Można będzie nabyć ich płyty. Zapraszam do wspólnego kolędowania.
 3. O godz. 16. 30 zamiast Nieszporów Adoracja i po niej Msza Święta.
 4. Od 1 stycznia 2024 r. Msze Święte w tygodniu będą o godz. 18. 00.
 5. Kalendarz liturgiczny:
 • Niedziela – Wspomnienie św. Tomasza z Akwinu, Kapłana i Doktora Kościoła.
 • Środa – Wspomnienie Św. Jana Bosko, Prezbitera. O godz. 18. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
 • Czwartek – Pierwszy Miesiąca. Po Mszy Świętej o godz. 18. 00 modlitwy o powołania kapłańskie zakonne i misyjne za przyczyną św. Jana Pawła II.
 • Piątek – Święto Ofiarowania Pańskiego – Matki Bożej Gromnicznej. Msze Święte w tym dniu: 7. 00, 9. 00 i 18. 00. Po każdej Mszy Świętej poświęcenie gromnic. Jest to XXVIII Dzień Życia Konsekrowanego. Składka przeznaczona jest na zakony kontemplacyjne.           Pierwszy Piątek Miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Jezusa po Mszy o godz. 7. 00. Spowiedź pół godziny przed każdą Mszą.
 • Sobota – Wspomnienie św. Błażeja, Biskupa i Męczennika, orędownika w chorobach gardła. Pierwsza miesiąca – nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy o godz. 7. 00. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godz. 9. 00.
 • Niedziela – Pierwsza Miesiąca. Zmianka Różańcowa po Mszy o godz. 7. 00.
 1. Za tydzień, w niedzielę, zapraszam na Mszę Świętą o godzinie 11. 00 dzieci z klas trzecich przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej po odbiór poświęconych książeczek do nabożeństwa.
 2. W najbliższą sobotę odbędzie się spotkanie scholi parafialnej w salce katechetycznej o godz. 16. 00. Zapraszam chętne osoby do śpiewania.
 3. We środę o godz. 17. 00 spotkanie kandydatów na ministranta w salce katechetycznej.
 4. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Kazimierza Kudra z Raciborowic. Pomódlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
 5. Zachęcam do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”. W parafii jest do nabycia wydanie dwumiesięcznika „Misyjne Drogi” o pracy misjonarzy. Znajdziemy tam także: zdjęcia, anegdoty misyjne, krzyżówkę konkursy oraz szesnastostronicowy dodatek dla najmłodszych „Misyjne Dróżki Dreptaka Nóżki”. Koszt – 7 złotych.
 6. Wczoraj zakończyłem tegoroczną Wizytę Duszpasterską. Składam serdeczne podziękowanie tym wszystkim, którzy przyjęli przez moją posługę błogosławieństwo Boże dla swojego domu. Dziękuję za wszystkie uwagi i spostrzeżenia dotyczące duszpasterstwa w naszej parafii. Dziękuję, że troszczyliście o przywóz i odwóz księdza z ministrantami, za posiłki i za wszelką życzliwość. Bóg zapłać za ofiary składane przy tej wizycie mnie i ministrantom (podziękowanie za ich służbę w ciągu roku). Będą one przeznaczone na: Dom Księży Emerytów, Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie, budownictwo sakralne, potrzeby naszej parafii. DZIĘKUJĘ.