OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKI

4 Niedziela Adwentu – 24. XII. 2023 r. – WIGILIA

1. Dzisiaj Wigilia. Zachęcamy do chrześcijańskiego przeżywania tego wyjątkowego wieczoru: wspólna modlitwa, podzielenie się opłatkiem, śpiew kolęd i wspólne wyjście na Pasterkę, która rozpocznie się o północy. Tradycyjnie zachowajmy post, choć to jest niedziela. NIE MA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZINIE 17. 00.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • Poniedziałek – Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Msze Święte jak w niedzielę, czyli o: 00, 9. 00, 11. 00 i 17. 00. Kto przyjmie Komunię na Pasterce, może drugi raz przystąpić w ciągu dnia. Składka przeznaczona jest na utrzymanie Bazyliki Świętego Piotra w Rzymie.
  • Wtorek – Święto Świętego Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Święte jak w niedzielę. O Godz. 11. 00 poświęcenie owsa do siewu. Składka przeznaczona jest na UPJPII w Krakowie.
  • Środa – Święto Świętego Jana Apostoła i Ewangelisty. O godz. 17. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto Świętych Młodzianków Męczenników
  • Piątek – O godz. 17. 00 Msza Święta i Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Niedziela – Święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Jest to ostatni dzień Roku 2023. O godz. 16 00 uroczyste Nieszpory z kazaniem podsumowującym Rok i Msza Święta Dziękczynna. Zapraszam wszystkich Parafian.
  1. Składka z trzeciej niedzieli wyniosła 4620, 51 złotych.
  2. W zakrystii u Panów Kościelnych są do nabycia poświęcone opłatki.
  3. Dziękuję Panu Michałowi za opiekę nad ministrantami podczas eliminacji do Mistrzostw Polski Liturgicznej Służby Ołtarza w Piłce Nożnej Halowej w Krakowie. Dziękuję także naszej reprezentacji za udział w Grze Miejskiej „Poszukiwacze Pani Choinki”.
  4. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Józefa Zasiurę. Pomódlmy się za niego: Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie …
  5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela” (12 zł.), „Gość Niedzielny” AUDIOBOOKIEM (15 zł.), „Mały Gość Niedzielny” i „Staś”.
  6. WIZYTA DUSZPASTERSKA – KOLĘDA

Środa 27. XII. 2023 r. od godz. 9. 00

ZASTÓW – rozpoczęcie od Maciejowic ulice Kosynierów, Słoneczna, Dębowa, Zielona, Widokowa, Klonowa, Kwiatowa, Ogrodowa

Czwartek 28. XII. 2023 r. od godz. 9. 00

ZASTÓW – cała ul. T. Kościuszki (od ul. Zachodniej 119 do Raciborowic), ulice: Leśna, Kasztanowa

Piątek 29. XII. 2023 r. od godz. 9. 00

ZASTÓW – ulice Pod Kopcem, Makowa, cała ul. Na Kopiec

Sobota 30. XII. 2023 r. od godz. 9. 00

DZIEKANOWICE – ulice Wolności, Wierzbowa, Wspólna, Kwiatowa, Polna, Na Niwę, Wąska

Poniedziałek 1. I. 2024 r. od godz. 14. 00

DZIEKANOWICE – ulice Turystyczna, ul Długa numery: 131, 133, 135, 13 i do końca ulicy

Wtorek 2. I. 2024 r. od godz. 16. 00

DZIEKANOWICE – ul. Długa numery parzyste od nr 2 do 132

Środa 3. I. 2024 r. od godz. 16. 00

DZIEKANOWICE – ul. Długa numery nieparzyste (od 1 d 85)

Czwartek 4. I. 2024 r. od godz. 16. 00

DZIEKANOWICE – ulice Kamienna, Zacisze, Długa (numery nieparzyste –  dokończenie)

Na Kolędę przygotowujemy stół nakryty białym obrusem, Krzyż, palące się świece, Pismo Święte oraz wodę święconą, którą można zabrać z przedsionka kościoła

Cały harmonogram Wizyty Duszpasterskiej jest umieszczony w gablotce i na stronie internetowej naszej Parafii. W wyjątkowych wypadkach plan może ulec zmianie.