33 Niedziela Zwykła – 19. XI. 2023 r.

1. Dzisiaj i po Mszach Świętych będą przeprowadzone wybory do Rady Parafialnej. Każdy dorosły parafianin może oddać głos na osobę, którą ze swej miejscowości widziałby w Radzie. Na karteczce należy napisać: imię i nazwisko, miejscowość oraz ulicę i numer domu danej osoby. Dobre jest, aby osoba wybrana wiedziała o kandydaturze. Te karteczkę wrzucamy do skrzynki. Karteczki i skrzynka będą znajdowały się w przedsionku kościoła. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów zostanie zapytana o zgodę na Służbę w Radzie. Po otrzymaniu zgody, zostanie jej Członkiem.
  2. Dzisiaj także przeżywamy Światowy Dzień Ubogiego. Po Mszy Świętej przed kościołem zbiórka do puszek ofiar na cele charytatywne     w parafii i diecezji.
  3. Z racji zbliżającego się wspomnienia św. Cecylii, dzisiejsza składka przeznaczona jest na wsparcie naszej Orkiestry „Wieniawa”.
  4. O godz. 16. 30 Nieszpory i po nich Msza Święta.
  5. Kalendarz liturgiczny:
  • Niedziela – Wspomnienie Błogosławionej Salomei, Dziewicy.
  • Poniedziałek – Wspomnienie Świętego Rafała Kalinowskiego, Prezbitera.
  • Wtorek – Wspomnienie Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny.
  • Środa – Wspomnienie Świętej Cecylii, Dziewicy i Męczennicy, Patronki Organistów, Kantorów i wszystkich włączających się w śpiew liturgiczny. O godz. 17. 00 Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Piątek – Wspomnienie Świętych Męczenników Andrzeja Dung – Lac i Towarzyszy. Koronka do Miłosierdzia Bożego po Mszy Świętej     o godz. 17. 00
  • Sobota – Wspomnienie Świętej Katarzyny Aleksandryjskiej, Dziewicy i Męczennicy.
  • Niedziela – Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. Odpust na Osiedlu Gotyk w Krakowie. O godz. 18. 00 spotkanie Rady Parafialnej.
  1. Dziękuję wszystkim za złożone dary jesieni dla naszego Seminarium Duchownego.
  2. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
  3. Spotkania klasy VII: poniedziałek – godz. 16. 00 lub wtorek – godz. 16. 00.
  4. W przyszłą niedzielę przed kościołem będzie można złożyć ofiarę na kosztowną operację ośmioletniej Sofii.
  5. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.