31 Niedziela Zwykła – 05. XI. 2023 r.

1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca. Po Mszach Świętych adoracja Najświętszego Sakramentu. Po Mszy Świętej o godz. 7. 00 zmianka tajemnic różańcowych. O godz. 16. 30 Różaniec z wypominkami.
  2. Kalendarz liturgiczny:
  • Środa – Msza Święta i Nowenna do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.
  • Czwartek – Święto Rocznicy Poświęcenia Bazyliki Laterańskiej.
  • Piątek – Wspomnienie św. Leona Wielkiego, Papieża i Doktora Kościoła. Po Mszy Świętej o godz. 17. 00 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  • Sobota – Wspomnienie św. Marcina z Tours, biskupa. Narodowe Święto Niepodległości. Msza Święta za Ojczyznę o godz. 10. 00.
  • Niedziela – Wspomnienie św. Jozafata, Biskupa i Męczennika.
  1. Do środy Msze Święte w kościele o godz. 7. 00 i 17. 00. Na cmentarzu o godz. 8. 00. Różaniec za zmarłych połączony z wypominkami o godz. 16. 30.
  2. Składamy serdeczne: Bóg zapłać wszystkim, którzy złożyli ofiary na całoroczne utrzymanie cmentarza, wywóz śmieci, koszenie traw, wodę i modernizację alejek. Złożono 34. 725 zł.
  3. Serdeczne podziękowania składamy Członkom Rady Parafialnej za służenie podczas zbiórki na cmentarzu.
  4. Jak co roku jesienią zbieramy dary z warzyw i owoców na Krakowskie Seminarium Duchowne. Prosimy o składanie tych darów przy domu parafialnym w najbliższym tygodniu i w stałych miejscach w parafii.
  5. Kończy się kadencja Rady Parafialnej. Przez najbliższe dwie niedziele listopada, to jest 12 i 19, będą przeprowadzone wybory. Każdy dorosły parafianin będzie mógł oddać głos na osobę, którą ze swej miejscowości widziałby w Radzie. Na karteczce należy napisać: imię       i nazwisko, miejscowość oraz ulicę i numer domu danej osoby. Dobre jest, aby osoba wybrana wiedziała o kandydaturze. Te karteczkę wrzucamy do skrzynki. Karteczki i skrzynka będą znajdowały się w przedsionku kościoła. Osoba, która otrzyma najwięcej głosów zostanie zapytana o zgodę na Służbę w Radzie. Po otrzymaniu zgody, zostanie jej Członkiem.
  6. Rada Parafialna ma głos doradczy. Jej członkowie są dyskretni i znają ludzi w swoich miejscowościach oraz mają także zaufanie swoich sąsiadów.
  7. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
  8. Policja informuje, że na naszym terenie wzmogła się aktywność oszustów metodą: na wnuczka, na policjanta i na wypadek. Prosimy o roztropność. O każdym podejrzanym incydencie lub telefonie należy informować Policję.
  9. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Staś”.