OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 Niedziela Zwykła – 29. X. 2023 r.

 1. W dzisiejszą niedzielę obchodzimy Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Kościoła. Dziękujemy Panu Bogu za dar tej świątyni i za ludzi, którzy się o nią troszczyli i troszczą.
 2. Dzisiaj na Mszę Świętą na godzinę 11. 00 zapraszamy na Orszak Świętych oraz na koncert zespołu „Jakubowe Muszelki”. O godz. 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Święta.
 3. We środę Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Święte w naszym kościele o godz.: 00, 9. 00, 11. 00. O godzinie 14. 00 Uroczyste Nieszpory. Po nich wyruszy procesja różańcowa na cmentarz połączona z wypominkami. O godz. 15. 00 Msza Święta przed kaplicą na cmentarzu za zmarłych spoczywających na naszym cmentarzu. NIE BĘDZIE MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 17. 00.
 4. We czwartek Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny, pierwszy czwartek miesiąca. Msze Święte z wypominkami w kościele o godz. 7. 00 i 17. 00. Na cmentarzu o godz. 8. 00. Różaniec za zmarłych połączony                          z wypominkami o godz. 16. 30.
 5. Piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po rannej Mszy.
 6. Sobota – pierwsza miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu Maryi po rannej Mszy. Odwiedziny Chorych od godziny 9. 00.
 7. Za tydzień pierwsza niedziela miesiąca – zmianka tajemnic różańcowych po Mszy Świętej o godz. 7. 00.
 8. Msze Święte z wypominkami o godz. 7. 00 i 17. 00 oraz na cmentarzu o godz. 8. 00 będą odprawiane do 8 listopada, to jest do przyszłej środy. Wieczorna Msza poprzedzona będzie Różańcem z wypominkami o godz. 16. 30.
 9. Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny to czas pamięci o zmarłych. Odwiedzamy groby, zapalamy znicze, kładziemy kwiaty. Najważniejszą formą pamięci jest jednak modlitwa. Wierni, którzy w stanie łaski uświęcającej nawiedzą kościół lub kaplicę, pomodlą się za zmarłych odmawiając Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz Wieczny odpoczynek mogą raz na dzień dla jednej duszy w czyśćcu cierpiącej od 1 do 8 listopada zyskać odpust zupełny.
 10. 1 listopada na cmentarzu członkowie Rady Parafialnej zbierają ofiary na całoroczne utrzymanie i potrzeby cmentarza, zwłaszcza wywóz śmieci, wodę przy cmentarzu, koszenie traw, modernizację alejek cmentarnych. Za złożone ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 11. Ofiary na potrzeby misji złożone w ubiegłą niedzielę wyniosły – 6276, 78 złotych. Bóg zapłać.
 12. Nabożeństwo Różańcowe do wtorku o godz. 16. 30.
 13. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
 14. W październiku przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki będą przyjmowane TYLKO w kancelarii w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszami Świętymi o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile intencja mszalna.
 15. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00;  sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 16. Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów. Gorąca prośba: wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię prosimy wrzucać do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem. Nie wrzucamy do kontenera na śmieci, gdyż tam składujemy tylko znicze i plastiki.
 17. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Jaś”.
 18. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Eugeniusza Jawoszek. Wieczne odpoczywanie racz mu dać Panie…