OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

29 Niedziela Zwykła – 22. X. 2023 r.

 1. Gościmy dzisiaj w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angolii, Ghanie i Namibii.
 2. Dzisiaj także przeżywamy Uroczystość Świętego Jana Pawła II, Papieża, głównego Patrona województwa małopolskiego. O godz. 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe po alejkach cmentarza na pamiątkę pobytu Jana Pawła II jako kleryka w naszej parafii.
 3. Kalendarz Liturgiczny:
 • Niedziela – Uroczystość Świętego Jana Pawła II, Papieża, głównego Patrona województwa małopolskiego.
 • Sobota – Święto Świętych Apostołów Szymona i Judy.
 • Niedziela – Rocznica Poświęcenia Kościoła, Uroczystość. Uświetnieniem tej Uroczystości będzie występ zespołu „Jakubowe Muszelki”. Można będzie nabyć ich płyty po Mszy.
 • Niedziela – po Mszy Świętej o godzinie 11. 00 będzie przemarsz Orszaku Świętych. Zachęcam do przebrania się w postać świętego dzieci, młodzież jak również dorosłych.
 1. Składka z trzeciej niedzieli miesiąca – 5980, 5 złotych. Bóg zapłać
 2. Składka do puszek na Dzieło Nowego Tysiąclecia wyniosła – 3854, 1 złotych. Bóg zapłać.
 3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 16. 30.
 4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
 5. W październiku przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki będą przyjmowane TYLKO w kancelarii w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszami Świętymi o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile intencja mszalna.
 6. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 7. Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów. Gorąca prośba: wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię prosimy wrzucać do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem. Nie wrzucamy do kontenera na śmieci, gdyż tam składujemy tylko znicze i plastiki.
 8. Stowarzyszenie Przyjaciół Ziemi Michałowickiej „Nad Dłubnią” oraz Redakcja „Naddłubniańskich Pejzaży” zaprasza 28 października na godz. 18. 00 do CKiP w Michałowicach na Uroczystość Jubileuszową , podczas której będzie mowa o naszych kościelnych witrażach. Szczegóły w gablocie.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny” oraz „Jaś”.
 10. W zeszłym tygodniu do wieczności odprowadziliśmy śp. Jana Wiatra oraz śp. Józefę Iwaszko. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…