28 Niedziela Zwykła – 15. X. 2023 r.

1. Przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej młodzież przed kościołem zbiera do specjalnych puszek ofiary na stypendia dla uzdolnionych uczniów z ubogich rodzin – Dzieło Nowego Tysiąclecia.
  2. O godz. 17. 00 Msza Święta i ostatnie Nabożeństwo Fatimskie z procesją pokutną. To Nabożeństwo poprowadzi Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz. Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w tej pięknej modlitwie błagalnej ku czci Najświętszej Maryi Panny. O niesienie Figury Matki Bożej Fatimskiej prosimy mieszkańców Zastowa.
  3. Kalendarz Liturgiczny:
  • Niedziela – Wspomnienie Świętej Teresy od Jezusa, Dziewicy i Doktora Kościoła.
  • Poniedziałek – Wspomnienie Świętej Jadwigi Śląskiej.
  • Wtorek – Wspomnienie Świętego Ignacego Antiocheńskiego, Biskupa i Męczennika.
  • Środa – Święto Świętego Łukasza Ewangelisty.
  • Piątek – Uroczystość Świętego Jana Kantego, Prezbitera, głównego Patrona Archidiecezji Krakowskiej i miasta Krakowa.
  • Niedziela – Uroczystość Świętego Jana Pawła II, Papieża, głównego Patrona województwa małopolskiego. O godz. 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe po alejkach cmentarza na pamiątkę pobytu Jana Pawła II jako kleryka w naszej parafii.
  1. Dziś trzecia niedziela miesiąca – składka przeznaczona na cele remontowe w naszej parafii.
  2. W niedzielę 22.10.2023r. będziemy gościć w naszym kościele wolontariuszy Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu” z Krakowa. Wolontariusze podzielą się z nami świadectwem pracy na misjach. Po Mszy Świętej będzie możliwość nabycia pamiątek przywiezionych z krajów misyjnych oraz złożenia ofiary, która zostanie przekazana na budowę studni w afrykańskiej Angolii, Ghanie i Namibii. Więcej o tym projekcie można przeczytać na stronie wolontariatu
  3. Nabożeństwo Różańcowe codziennie o godz. 16. 30.
  4. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30.
  5. Spotkanie kandydatów do Bierzmowania z klas ósmych – piątek o 18. 00.
  6. W październiku przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki będą przyjmowane TYLKO w kancelarii w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszami Świętymi o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile intencja mszalna.
  7. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
  8. Trwa czyszczenie i sprzątanie grobów. Gorąca prośba: wszystkie trawy, liście, kwiaty i ziemię prosimy wrzucać do wykopanego dołu między starym a nowym cmentarzem. Nie wrzucamy do kontenera na śmieci, gdyż tam składujemy tylko znicze i plastiki.
  9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”.