OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

26 Niedziela Zwykła – 1. X. 2023 r.

 1. Dzisiaj po Mszy Świętej o godzinie 7. 00 Zmianka Tajemnic Różańcowych. Podczas Mszy Świętej o godz. 11. 00 dzieci klas trzecich otrzymają poświęcone różańce.
 2. O godzinie 16. 30 Nabożeństwo Różańcowe i Msza Święta – przez cały październik.
 3. Kalendarz Liturgiczny tego tygodnia:
 • Niedziela – Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, Dziewicy i Doktora Kościoła.
 • Poniedziałek – Wspomnienie Świętych Aniołów Stróżów.
 • Środa – Wspomnienie św. Franciszka z Asyżu.
 • Czwartek – Pierwszy miesiąca – modlitwa o powołania kapłańskie i zakonne za pośrednictwem św. Jana Pawła II na Mszy Świętej wieczornej. Wspomnienie św. Siostry Faustyny.
 • Piątek – pierwszy miesiąca. Nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa po Mszy Świętej porannej.
 • Sobota – pierwsza miesiąca. Odwiedziny chorych z Panem Jezusem od godziny 9. 00. Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Z tej okazji jest propozycja modlitwy różańcowej za Polskę – odmówienie podczas tego dnia wszystkich części Różańca. Proponuję: II część – po Mszy porannej; I część – o godz. 16. 30; III i IV – o godz. 20. 00. Zachęcam do udziału o dogodnej godzinie.
 1. Ofiary do puszki na cele związane z duszpasterstwem młodzieży – 2962, 71 złotych. Bóg zapłać.
 2. Spotkanie dla kandydatów na ministranta – wtorek o godz. 15. 30. Spotkanie ministrantów – sobota godz. 11.00.
 3. W październiku przyjmujemy na wypominki całoroczne i jednorazowe. Wypominki będą przyjmowane TYLKO w kancelarii w godzinach urzędowania. Wypominki jednorazowe będą czytane w pierwsze osiem dni listopada. Natomiast całoroczne – przed Mszami Świętymi o godz. 7. 00 i 9. 00. Ofiara za jedną osobę wypominaną wynosi tyle, ile intencja mszalna.
 4. Od 1 września kancelaria jest otwarta w nowych godzinach: środa i piątek – od 19. 00 do 20. 00; sobota – od 8. 00 do 9. 00.
 5. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: „Niedziela”, „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Staś”, kwartalnik „Magazyn Kościół – Dziedzictwo – Ojczyzna”. Dla zainteresowanych materiały gratis „Ku Kościołowi synodalnemu”.
 6. Pojawił się także „Gość Ekstra” mówiący o: znaczeniu objawień w Kościele i pierwszym ukazaniu się Matki Bożej, prawdziwej historii Różańca, fenomenach Medjugorja i Jasnej Góry. Cena – 14 złotych.